به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۹:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ ساعت ۱۶:۴۵
کد مطلب : ۳۰۷۱۲۱
گروسی: مذاکرات با ایران را ادامه می‌دهیم

اسلامی: کل مسایل ایران و آ‍ژانس فنی است

اسلامی: کل مسایل ایران و آ‍ژانس فنی است
گروه سیاسی: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در نشست خبری مشترک با رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت:  در نوبت دوم مذاکرات با آقای گروسی گفت‌و‌گو در ارتباط با مسایل موجود را در دستور کار قرار دادیم. نکته حائز اهمیت این است که تفاهم داریم کل مسایل فی‌مابین فنی است و آژانس نفوذ توطئه آمیز دشمنان ایران را مدنظر ندارد و از آن تاثیرپذیری نخواهد داشت.
 محمد اسلامی، ادامه داد: مطلب مهمی که آقای گروسی بیان کردند این است که هیچ انحرافی در برنامه‌های هسته ای ایران مشاهده نشده و ایران طبق مقررات و طبق ضوابط هسته‌ و در خصوص سوالات پیرامون مدارکی که عنوان مدرک توسط دشمنان در اختیار آژانس قرار گرفته پاسخ داده شده که برای بخشی پرونده بسته شده و برخی موارد باقی است که تفاهم کردیم همه موارد را خاتمه دهیم. اسلامی  تصریح کرد: مساله حایز اهمیت این است که ایران در برنامه هسته‌ای خود مصمم است. در خصوص مواردی که برای زندگی مردم است توافق کردیم که آژانس به ایران کمک کند.
 مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی هم گفت: مذاکرات با ایران را با این نگاه که زمینه‌های مشترک را پیدا کنیم، ادامه می‌دهیم.
رافائل گروسی  گفت: چند ماه پیش که ایران آمدم توافق کردیم که برگردم تا درباره مواردی گفت وگو و کار مشترک و شفاف سازی کنیم و تداوم و تعمیق گفتگو ها را داشته باشیم و امروز هم افتخار دارم با وزیر خارجه ایران دیدار کنم.
وی ادامه داد: صحبت های ما فشرده بود. ما دنبال آن هستیم که مذاکرات را ادامه دهیم بااین نگاه که زمینه های مشترک را پیدا کنیم. موضوعاتی است که ما و رئیس سازمان انرژی اتمی داریم بررسی می کنیم و هدف این است که با توجه به تغییرات اقلیمی به انرژی های پاک منجر شود و تلاش داریم سرسختانه که نشست امروز نتیجه گیری مثبت داشته باشد و این هدف ما از صحبت های امروز است.