به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۵:۵۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : ۳۰۷۲۸۸

کرونا با مصرف آنتی بیوتیک‌ها درمان نمی‌شود

کرونا با مصرف آنتی بیوتیک‌ها درمان نمی‌شود
گروه جامعه:عضو کمیته علمی کشوری کرونا گفت: آنفلوانزا و کرونا با مصرف آنتی بیوتیک‌ها درمان نمی‌شوند.
مسعود مردانی عضو کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به اهمیت توجه به مصرف معمول آنتی بیوتیک در بین مردم گفت: آنتی بیوتیک‌ها از جمله رایج‌ترین داروهای مصرفی در جهان هستند، اگر چه این دسته از داروها، می‌توانند نجات بخش جان بسیاری از مردم جهان از بیماری‌های عفونی و ویروسی باشند اما از سوی سازمان جهانی بهداشت زنگ خطر جدی را به صدا درآورده اند. 

او گفت: با شیوع بیماری کرونا برخی از افراد اقدام به مصرف خودسرانه انواع آنتی بیوتیک می کنند که استفاده از این قرص ها نه تنها فایده ای ندارد، بلکه برای افراد مضر است. بیماری هایی مانند کرونا و آنفلوانزا از نوع ویروسی بوده و با مصرف آنتی بیوتیک درمان نمی شوند.عضو کمیته علمی کشوری کرونا بیان کرد: تحقیقات نشان داده است که مصرف بالای آنتی بیوتیک در بخش های مراقبت ویژه سبب شده است تا بیماران بستری در آسی یو دچار عفونت های بیمارستانی شوند. اگر در افراد مقاومت میکروبی ایجاد شود درمان برخی از عفونت ها فقط با مصرف آنتی بیوتیک های قوی میسر خواهد شد‌‌.

مردانی افزود: مصرف آنتی بیوتیک باید توسط پزشک تجویز شود و خوردن این داروها پس از انجام معاینات فیزیکی و مشاهدات نتایج آزمایشگاهی و رادیولوژی باید صورت بگیرد. پزشکان باید دقت داشته باشند تا از مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک به بیماران و مراجعه کنندگان بپرهیزند.عضو کمیته علمی کشوری گفت: مردم باید توجه داشته باشند که آنتی بیوتیک ها باید به صورت کامل مصرف شوند و به هیچ عنوان دوره خوردن آن ها را ناتمام نگذارند.
برچسب ها: ویروس کرونا