به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۳:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ ساعت ۲۲:۳۶
کد مطلب : ۳۰۷۳۴۷

یک سوت و بعد هر اتفاقی که فکرش را بکنید

گروه ورزشی: بازی دو تیم نفت مسجد سلیمان و مس با نشان دادن نقطه پنالتی توسط داور به جنجالی بزرگ تبدیل شد و نزدیک به 110 دقیقه طول کشید!
یک سوت و بعد هر اتفاقی که فکرش را بکنید
 مسابقه ای در لیگ برتر نیست که حساس نباشد و تیمها در همه اوقات برای یک امتیاز بیشتر خون می‌ریزند. این اتفاقی بود که در مسجدسلیمان و در حاشیه نبرد تیم‌های مس رفسنجان و نفت مسجد سلیمان در ورزشگاه بهنام محمدی مسجد سلیمان  رخ داد. مسابقه‌ای که در حالت عادی در جریان بود و در نیمه اول با وجود فعل و انفعالاتی که روی دروازه هر دوتیم به وجود آمد با نتیجه‌ی بدون گل و مساوی به پایان رسید. 
 نیمه دوم بازی با حملات تیم مس شروع شد و سه دقیقه بعد از شروع نیمه دوم ارسال حسن جعفری از سمت راست با برخورد به دست مدافع نفت مسجد سلیمان باعث شد میثم حیدری، داور بازی، بی درنگ نقطه پنالتی را نشان دهد. صحنه‌ای که تصویرش به دلیل کیفیت ضعیف فیلم برداری خیلی واضح نیست و این مشکلی است که همیشه در استان خوزستان وجود دارد. اما ظاهرا تصاویری که دوربین باشگاه مس رفسنجان دارد نشان می‌دهد که توپ کاملا پس از برخورد با دست مدافع تیم نفت تغییر جهت داده و به نظر پنالتی می‌آید. 
بعد از این اتفاق کادر فنی تیم نفت مسجد سلیمان و در راس آن‌ها فراز کمالوند، با اعتراضی شدید به تصمیم داور به بازیکنان دستور دادند زمین مسابقه را ترک کنند . از آن جا در اتفاقی عجیب موبایل‌های نیمکت نشینان نفت کنار زمین روشن شده تا اولین صحنه آپلود شده پنالتی تبدیل به برگ برنده نفتیها برای تغییر رای داور بشود. اتفاقی که قبلا هم در لیگ رخ داده .  
در این لحظات فضای وحشتناکی در زمین حاکم شده بود و  کاری هم از داور ساخته نبود. از بیرون زمین توسط لیدرها و تماشاگرانی که پشت فنس‌ها بودند شدید ترین ناسزاها به سمت تیم مس و داوران روانه می‌شد ولی میثم حیدری و تیمش روی اعلام پنالتی پا فشاری کرده و از موضع خود کوتاه نیامدند.در این لحظه  امیر روستایی در یک حرکت نامتعارف موبایل به دست به سمت داور دوید تا صحنه را به او نشان دهد که همان جا یک کارت زرد از داور گرفت و جنجال‌های مسابقه بیشتر شد که با افزایش اعتراضات حمزه حدادی مربی نفت پس از اعتراضات شدید که به دعوا شباهت داشت از کنار زمین اخراج شد. 
این اتفاقات حدود پانزده دقیقه در بازی وقفه انداخت اما گادوین منشا با وجود سرد شدن بدنش با خونسردی پشت توپ ایستاد و به راحتی توپ را گل کرد تا  داد و بیداد و اعتراض دوباره در زمین حاکم شود .  در این لحظه یکی از افراد روی نیمکت به سمت داور حمله کرد ولی داور چهارم جلویش ایستاد و او با کف دست به سینه داور چهارم کوبید و می‌خواست داور را بزند که تمام بازیکنان و کادر نفت تلاش کردند او را آرام کنند و به هر مصیبتی بود او را بیرون بردند . 
 

 
دقایقی بعد یک صحنه‌ اتفاق افتاد که نفتی‌ها اعتقاد به پنالتی داشتند که دوباره شدیدترین اعتراضات شروع شد و فراز کمالوند حرفی به زبان آورد که در همان لحظه حیدری به سرعت به سمت نیکمت دوید و کمالوند را اخراج کرد و البته واکنش آقا فراز هم این بود:بیرون نمی‌روم تا ببینم چه ... ! 
 
البته این اخراج  نقطه پایانی جنجالهای بازی بود و  بعد از این اتفاقات مقداری فضا آرام شد و بازی ادامه پیدا کرد و در تمام این لحظات یگان ویژه و ناظر مسابقه  تلاش می‌کردند فضا را مدیریت کنند.  در ادامه مسابقه هیچ بار فنی خاصی را در این فضای مسموم از تیم‌ها ندیدیم. به خصوص مسجد سلیمانی اصلا تمرکزی نداشتند و حتی مس می‌توانست گل‌های بیشتری به آنها بزند. این بازی عجیب و جنجالی در نهایت با تک گل جنجالی منشا به سود مس رفسنجان تمام شد و سه امتیاز ارزشمند با چاشنی دعوا، درگیری، ناسزا و جنجال در خارج از خانه برای محمد ربیعی و شاگردانش به ثبت رسید.
 

 
در انتهای این بازی که با اوقات اضافی 110 دقیقه طول کشید هیچ شباهتی به فوتبال نداشت داور با اسکورت و درحالی که توسط لیدرهای نفت و تماشاگرانی که در بیرون بودند تهدید جانی می‌شد با مصیبت زمین را ترک کرد و به سمت رختکن داوران رفت.
 

 
 این اتفاقات تاسف بار در صورت آمدن کمک داور ویدئویی به ایران تا حد زیادی کم خواهد شد.
 
 
برچسب ها: لیگ برتر ایران