به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ ساعت ۰۹:۲۰
کد مطلب : ۳۰۷۳۶۳

جایزه‌های‌گرانقیمت برای تشویق به واکسیناسیون

جایزه‌های‌گرانقیمت برای تشویق به واکسیناسیون
گروه بین الملل: تازه‌ترین اقدام تلویزیون دولتی اتریش برای تشویق مردم به واکسیناسیون، قرعه‌کشی میان افرادی است که واکسن می‌زنند. حدود ۱۰۰۰ جایزه تعیین شده، از جمله یک آپارتمان و یک خودروی الکتریکی.کرونا در اتریش بیداد می‌کند. شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر صدهزار نفر در این کشور به ۱۰۸۴ نفر رسیده است.از جمعیت حدود نُه میلیون نفری اترش نزدیک به یک میلیون و ۸۰هزار نفر به کووید۱۹ مبتلا شده‌اند. از این تعداد، بیش از ۱۲ هزار نفر جان باخته‌اند.
برای جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری، اتریش دوباره وارد قرنطینه شده است. تا روز ۲۰ دسامبر رستوران‌ها، کافه‌ها، مراکز تفریحی و همچنین بیشتر فروشگاه تعطیل هستند و مدارس به آموزش از راه دور رو‌آورده‌اند.در صورتی که موج چهارم کووید۱۹ بیشتر اوج بگیرد، از اول فوریه ۲۰۲۲ واکسیناسیون اجباری اعمال خواهد شد. حدود ۶۹درصد شهروندان اتریش یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و نزدیک به ۶۵درصد دو دوز.تلویزیون دولتی اتریش علاوه بر برنامه‌های روشنگرانه گوناگون در باره اهمیت واکسن کرونا، دست به اقدامی زده است که پیش‌تر در یک ایالت این کشور هم انجام شده بود:‌ قرعه‌کشی جوایز نفیس برای افراد واکسینه‌شده.در میان بیش از ۱۰۰۰ جایزه، یک خانه پیش‌ساخته، یک خودروی الکتریکی و تجهیزات کامل مارک‌دار یک آشپزخانه بیش از همه جلوه می‌کنند.در نخستین شب اعلام این قرعه‌کشی، ۱۷۰هزار نفر ثبت‌نام کردند.پیش‌تر دولت محلی در ایالت بورگنلند اتریش از قرعه‌کشی برای تشویق مردم به واکسیناسیون استفاده کرده بود. جایزه اصلی: یک خودروی گلف جی‌تی‌ای.شاید به همین دلیل ایالت بورگنلند بیشترین آمار واکسیناسیون در اتریش را دارد: حدود ۷۵ درصد ساکنان این ایالت واکسینه شده‌اند.
شرکت در قرعه‌کشی برای همه افراد بالای ۱۸ سال ساکن اتریش که از اول اکتبر علیه کووید۱۹ واکسینه شده‌اند یا تا ۲۰ دسامبر دوز اول یا دوم یا سوم واکسن را دریافت می‌کنند در نظر گرفته شده است.


 
برچسب ها: اتریش