به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۳۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب : ۳۰۷۴۶۹

گانتس: در حال یارگیری علیه ایران هستیم

گانتس: در حال یارگیری علیه ایران هستیم
گروه سیاسی: موضوع جمهوری اسلامی، فعالیت‌های هسته‌ای آن کشور و آغاز دور هفتم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام تبدیل به دغدغه اصلی سیاستمداران دولت اسرائیل شد.همین مسائل در جریان سفر بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل به مراکش نیز مطرح شده است. وزیر دفاع اسرائیل بر اهمیت و لزوم حفظ برتری نظامی این کشور در منطقه تاکید ورزید.
 بنی گانتس  در جریان سفر خود به مراکش بار دیگر به مواضع دولت اسرائیل در قبال دور جدید گفت‌وگوهای کشورهای ذیربط در توافق هسته‌ای با ایران پرداخت.
بنی گانتس از لزوم دست‌یابی به یک توافق بهتر با جمهوری اسلامی ایران سخن گفت و تاکید کرد: اسرائیل خود را برای احتمال مقابله با فعالیت‌های هسته‌ای ایران، از منظر نظامی نیز تقویت خواهد کرد.اسرائیل پیش از این نیز بارها اعلام کرده بود که این کشور تجهیز جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهد پذیرفت و در صورت لزوم برای دفاع از امنیت خود مستقلا عمل خواهد کرد.اسرائیل در دوره زمامداری بنیامین نتانیاهو از مخالفان و منتقدان سرسخت توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ کشورهای پنج‌به‌اضافه‌یک با ایران بود. سیاست و رویکردی که در دولت نفتالی بنت نیز دنبال می‌شود.گانتس که برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات دیپلماتیک، وزارت دفاع و اطلاعات مراکش به آن کشور سفر کرده است، در جریان سفر دو روزه خود به موضوع ادامه مذاکرات با ایران بر سر احیای برجام پرداخته است.وزیر دفاع اسرائیل گفت که این کشور از یک سو بر آن است تا از طریق متحدان خود زمینه را برای کسب یک توافق بهتر با ایران فراهم کند و از سوی دیگر و همزمان با آن، تصمیم دارد بر ظرفیت نظامی خود برای مقابله احتمالی با ایران بیافزاید.
اشاره بنی گانتس به دور هفتم مذاکرات وین است که قرار است روز دوشنبه ۲۹ نوامبر (هشتم آذر) پس از بیش از پنج ماه وقفه آغاز شود. اسرائیل خواستار آن است که یگانه کشور مجهز به جنگ‌افزار هسته‌ای در خاورمیانه بماند.
بنی گانتس تاکید کرد که یک توافق خوب با جمهوری اسلامی نه تنها باید به طور درازمدت امر تجهیز این کشور به جنگ‌افزار هسته‌ای را ناممکن سازد، بلکه باید شامل عرصه‌های دیگر نیز بشود.
به باور وزیر دفاع اسرائیل، توافق جدید با جمهوری اسلامی ایران می‌بایست فعالیت‌های موشکی ایران و همچنین فعالیت‌های بی‌ثبات کننده این کشور در منطقه را نیز در بر گیرد.
وی خواستار همکاری اسرائیل با آمریکا علیه ایران شد و تأکید کرد: تل‌آویو باید شریکانش را در خصوص ایران تحت تأثیر قرار دهد.
گانتس در ادامه تصریح کرد: «در خصوص ایران لازم است در دنیا یارگیری کنیم و الان داریم همین کار را انجام می‌دهیم. مسئولیت ما در خصوص ایران، این است که بر شریکانمان تأثیر بگذاریم و گفت‌وگوهای مستمری داشته باشیم.»
باید یادآور شد که ایالات متحده آمریکا عدم همکاری جمهوری اسلامی با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نشانه‌ای بد برای آغاز دور جدید مذاکرات ناظر بر احیای برجام در وین دانسته است.
آمریکا اعلام کرده است که هرگاه جمهوری اسلامی به این سیاست خود ادامه دهد، آنگاه باید این موضوع در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح گردد.
برچسب ها: اسرائیل
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *