به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۵:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ساعت ۱۶:۲۰
کد مطلب : ۳۰۷۵۴۰
علم الهدی: مشکل آب با نماز حل می‌شود نه با تجمع

در مقابل خدا که تجمع فایده ندارد

در مقابل خدا که تجمع فایده ندارد
گروه سیاسی: امام جمعه مشهد گفت: امروز در همه استانها مشکل آب داریم و این مساله فقط مربوط به چند استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری و یزد نیست و این مشکل بخش عمده اش مربوط به کاهش نزولات آسمانی در کشور است البته فقط کشور ما گرفتار این مشکل نیست بلکه این یک مساله اقلیمی جهانی است و دیگر کشورها نیز گرفتار آن شده اند.
 سید احمد علم الهدی ادامه داد: وقتی نزولات آسمانی کم است مشکل با تجمع درست نمی شود، درمقابل خدا تجمع فایده ندارد بلکه تجمع باید در نماز باران انجام شود.
وی به سابقه نظام میرابی در سنتهای قدیمی ایرانی اشاره کرد و گفت: باید با احیای این نظام میرابی، تقسیم صحیح همین موجودی کنونی آب کشور انجام شود و این مهم را باید دستگاههای دولتی انجام دهند.علم الهدی افزود: اکنون که گرفتار خشکسالی شده ایم باید کشت را تغییر دهیم چنانچه در جنوب خراسان رضوی مردم تغییر کشت دادند و با کشت محصولات کم آب مشکل را در بسیاری مناطق رفع کردند.وی اضافه کرد: از آبیاری غرقابی باید عدول کرد و با این خشکسالی این روشهای سنتی آبیاری پدرانمان را باید تغییر دهیم و برادران بسیجی و نخبه کشاورزی با کمک و همیاری مردم، آبیاری قطره ای را جایگزین روشهای قدیمی کنند.
امام جمعه مشهد گفت: مقابله با جریان دلال بازی و سودجویی در بازار، کار بسیج است و بسیج بیدار و آگاه، از انبارسازی و احتکار کالا در جامعه جلوگیری می کند.وی افزود: یک وظیفه بسیج کمک به حل مشکلات جامعه است و اکنون که گرانی، معیشت مردم را سخت کرده است بسیج باید وارد این عرصه شود. بخشی از مشکلات مربوط به کمبودها، اختلالات اقتصادی و ارز است که مسوولان دولتی برای رفع آن تلاش می کنند اما بخشی مربوط به سودجویی و دلال بازی است که عده ای ناپاک سودجو به دنبال فشردن حلق مردم هستند و می خواهند معیشت مردم را در جیب خود بریزند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: اگر مسوولان دولتی با قدرت بسیج، تنظیم بازار را عملی کنند بخش عمده ای از مشکلات مردم حل شود.
علم الهدی جامعه امروز را نیازمند فداکاری بسیج و تقابل این نهاد در برابر دشمن توصیف کرد و افزود: فلسفه ایجاد بسیج در ابتدا یک نیروی دفاعی بوده است اما عرصه دفاع اکنون تغییر کرده است.وی ادامه داد: امروز بیش از ۴۲ شبکه تلویزیونی در دنیا علیه نظام ما و برای مردم سمپاشی می کنند و چندین هزار نفر روز و شب در ۲ مجموعه در آمریکا و اسرائیل در حال تولید محتوای فضای مجازی برای سرکوب نظام و ایجاد جنگ نرم در داخل کشور هستند.
امام جمعه مشهد گفت: دشمن چون نمی تواند در عرصه نظامی کاری پیش ببرد به دنبال پوساندن نظام از درون با ایجاد جنگ نرم است لذا در این عرصه به دفاع جانانه نیاز داریم و قهرمانان این عرصه جوانان مبتکر بسیجی در عرصه سایبری هستند.

 

۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۱۶:۴۵
دو نکته:
راه‌حل شما برای مقابله با معترضان به سوء‌مدیریت منابع آب چیست؟ سرکوب و شلیک گلوله و گاز اشک‌آور و نماز باران؟
توصیه عمروعاص به معاویه: «همه چیز را بینداز گردن خدا». (379510)
۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۱۷:۲۱
... پرت و پلا ... (379511)
۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۱۷:۳۶
چهار سال قبل نماز باران خوندن مردم ، فیلمش هم توی اینترنت سرچ کنی هست ، جواب نداد !!! (379513)
۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۲۰:۲۳
اولا شما که ایت خدا هستید نماز بخوانید اگر ابروی پیش خدا داشته باشی حتما باران میاد.
دوما تو دبی و عربستان لم یزرع هم با نماز و دعا مسئله آب حل شد پس انگار آنها پیش خدا ابرو دار ترند. (379521)
۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۲۲:۲۳
کاش می فهمیدند آب را باید مدیریت کرد مانند هرچیز دیگر. (379525)
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۹/۰۵ ۲۲:۵۳
بله
ابوسفیان و معاویه و یزید هم همه مشگلات را به گردن خدا می‌انداختند.... (379527)
۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ۱۴:۰۳
از مردم عادی که انتظاری نیست همه سر تا پا تفصیریم علما هم ... چه کسی نماز باران بخواند. (379546)