به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۱:۲۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب : ۳۰۷۶۹۳

ورود سویه اومیکرون به کشور از بنادر و مرزها

ورود سویه اومیکرون به کشور از بنادر و مرزها
گروه جامعه: رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان نسبت به احتمال ورود سویه "اومیکرون" از طریق بنادر و مرزها به کشور هشدار داد.به گزارش ایسنا، دکتر شکرالله سلمان‌زاده با اشاره به بروز سویه جدید "اومیکرون" کرونا در خصوص جلوگیری از این سویه به کشور از طریق بنادر و مرزها اظهار کرد: پیش از این نیز مراقبت سندرمیک کرونا و شبه آنفلوآنزا برای همه افرادی که از طریق مرز زمینی وارد کشور می‌شوند، انجام می‌شد و اکنون نیز این روند ادامه دارد.

در صورتی که این افراد علائم ابتلا به کرونا یا شبه آنفلوآنزا داشته باشند اجازه ورود به کشور را نخواهند داشت.وی افزود: کسانی که از مرز وارد کشور می‌شوند، حتما باید تست منفی PCR مربوط به ۷۲ ساعت قبل را از آزمایشگاه‌های معتبر اعلامی وزارت بهداشت داشته باشند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی آبادان با بیان اینکه این مراقبت‌ها در بنادر نیز انجام می‌شود، گفت: در صورت داشتن یک سفر دریایی طولانی، از همه مسافران کشتی قبل از ورود به بندرگاه تست گرفته می‌شود و در صورت مشکوک بودن تست، از ورود این افراد به بندرگاه جلوگیری می‌شود.
 
وی بیان کرد: در صورت همکاری و اجرای خوب این اقدامات، امکان جلوگیری از ورود سویه اومیکرون وجود دارد.
سلمان‌زاده تصریح کرد: وضعیت آینده قابل پیش‌بینی نیست اما تجربه نشان داده است که هر سویه در هر کجای دنیا اتفاق افتاده، در کل دنیا فراگیر شده است بنابراین امکان ورود سویه اومیکرون به کشور وجود دارد و باید آمادگی لازم را داشته باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *