به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۹:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ساعت ۱۳:۵۲
کد مطلب : ۳۰۷۷۰۳

کشف مومیایی چندصدساله در «پرو»

کشف مومیایی چندصدساله در «پرو»
گروه فرهنگی: گروهی از کارشناسان در «پرو»‌ موفق شدند مومیایی‌ای را کشف کنند که گمان می‌رود دست کم ۸۰۰ سال قدمت داشته باشد.به گزارش ایسنا، گروهی از باستان‌شناسانی که در سواحل مرکزی کشور «پرو» مشغول کاوش بودند از کشف یک مومیایی حداقل ۸۰۰ ساله خبر دادند.
 
گفته می‌شود این مومیایی به تمدنی که بین سواحل و کوه‌های این کشور آمریکای جنوبی شکل گرفته است، تعلق دارد. به گفته «ون دالن لونا» یکی از باستان‌شناسان حاضر در این اکتشاف، این مومیایی که جنسیت آن مشخص نیست در «لیما» کشف شده است.این باستان‌شناس بیان کرد: «نکته قابل توجه درباره این مومیایی این است که تمام بدن آن را با طناب بسته بودند و دست‌هایش نیز بر روی صورت قرار داده شده بود که البته گمان می‌رود روشی برای تدفین در این منطقه بوده باشد.»

باستان‌شناسان امیدوارند بررسی تاریخ‌گذاری رادیوکربن بتواند اطلاعات بیشتری در مورد این مومیایی در اختیار بگذارد.این مومیایی در داخل یک سازه زیرزمینی شبیه به مقبره واقع در شهر «لیما» کشف شده است. در درون این مقبره علاوه بر مومیایی، پیشکش‌هایی از جمله ظروف سرامیکی، بقایای سبزیجات و ابزارهای سنگی نیز کشف شده است.«پرو» که «ماچوپیچو» مقصد گردشگری مهم در آن قرار دارد، خانه صدها محوطه باستان‌شناسی متعلق به تمدن‌های قبل و بعد از امپراتوری اینکاها است.
برچسب ها: باستان شناسی