کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حمایت قاطع سوریان از چرخه انتخابی محمد بنا

6 آذر 1400 ساعت 14:03


گروه ورزشی: علی رغم انتقادات صورت گرفته از چرخه انتخابی اعلام شده از سوی سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی، نایب رئیس فدراسیون کشتی از این چرخه حمایت کرد.به گزارش ایسنا، حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه تمامی تیم ها علاقمند به برگزاری فینال رقابت های لیگ آزاد و فرنگی در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران بودند، گفت: امسال شاهد لیگ پویایی بودیم و با توجه به اینکه به دلیل برگزاری بازی های المپیک توکیو، مسابقات جهانی نروژ در اواسط مهرماه برگزار شد، وقت ما برای برگزاری لیگ کم بود اما هدف فدراسیون کشتی برگزاری بهتر لیگ امسال نسبت به دو سال گذشته و همچنین منفعت اقتصادی و بالا رفتن سطح آمادگی فنی و جسمانی کشتی گیران بود، که خدا را شکر استقبال خوبی از لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی بعمل آمد و ما توانستیم لیگ را از حالت متمرکز خارج ساخته و مسابقات مقدماتی را به نحو مطلوب و به میزبانی استان های مختلف برگزار کنیم.


وی در مورد زمان برگزاری مرحله نهایی رقابتهای لیگ فرنگی و آزاد گفت: مرحله نهایی لیگ کشتی فرنگی پیش از این قرار بود پنج شنبه ۱۱ آذرماه برگزار شود، اما با توجه به اینکه نهاد دیگری پیش از ما سالن را اجاره کرده بود، با رضایت تمامی تیم های حاضر در مرحله نهایی، مسابقات در روز ۱۶ آذرماه برگزار می شود.

دارنده مدال طلای المپیک و شش مدال طلای جهان اظهار داشت: با توجه به اینکه فدراسیون کشتی امکانات خوبی را به منظور اسکان تیم ها در کمپ تیم های ملی کشتی دارد و همچنین سالن ۱۲ هزار نفری نیز اصلی ترین سالن برگزاری مسابقات ما محسوب می شود، تمامی تیم ها علاقه مند بودند که فینال رقابت های لیگ در تهران و این سالن برگزار شود.

وی افزود: البته فدراسیون نهایت همکاری را با تیم ها خواهد داشت و امکانات خانه های کشتی، قطعا از امکانات سایر شهرستان ها بهتر خواهد بود و نزدیکی خانه های کشتی به سالن مسابقات یکی از مزیت ها نیز محسوب می شود.

سوریان تصریح کرد: امیدوارم که روزهای ۱۶ و ۱۸ آذرماه رقابت های خوبی را در مرحله نهایی رقابت های لیگ برتر کشتی فرنگی و آزاد باشگاه های کشور جام یادگار امام (ره)، شاهد باشیم.نایب رئیس فدراسیون تأکید کرد: البته یکی دیگر از حسن های برگزاری مسابقات در سالن ۱۲ هزار نفری و در شهر تهران پوشش رسانه ای و تلویزیونی مسابقات است که ما رایزنی های لازم را برای پخش مستقیم این مسابقات از شبکه سه و ورزش سیما انجام داده ایم.

وی در مورد تمهیدات فدراسیون برای این مسابقات گفت: همانطور که گفتم لیگ برای فدراسیون بسیار با اهمیت است و هر ۸ تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی رضایت خود را از برگزاری این مسابقات در تهران و سالن ۱۲ هزار نفری اعلام کرده اند و ما نیز همکاری لازم را خواهیم داشت. ضمن اینکه به دنبال حضور تماشاگران در سالن مسابقات نیز هستیم.

سوریان تأکید کرد: هدف فدراسیون کشتی برگزاری مسابقات پاک است به همین منظور با ستاد مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) قرارداد همکاری داریم و قطعا با حضور افسران مبارزه با دوپینگ، هم در مرحله نیمه نهایی و هم در در دیدارهای رده بندی و فینال، آزمایش دوپینگ به صورت گسترده و چند برابر بیشتر نسبت به مسابقات قبلی بعمل خواهد آمد. ضمن اینکه روند انجام آزمایشات گسترده در رقابتهای سایر رده ها از جمله رده جوانان نیز به همین نحو و با همین گستردگی خواهد بود.

وی در مورد زمان برگزاری مرحله نهایی فرنگی و مسابقات قهرمانی کشور تصریح کرد: بهرحال مسابقات جهانی نروژ در اواسط مهرماه، برنامه های فدراسیون را فشرده کرده، اما پس از مسابقات لیگ کشتی گیران حدود ۱۰ روز زمان تا برگزاری رقابت های قهرمانی کشور خواهند داشت.

نایب رئیس فدارسیون در مورد رقابت های قهرمانی کشور تصریح کرد: چند سالی بود که این مسابقات کم رنگ شده بود اما امسال این مسابقات در چرخه ی انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی لحاظ شده و بعنوان اصلی ترین و بزرگترین مرحله انتخاب نفرات محسوب می شود و کشتی گیرانی که سهمیه حضور در مراحل بعدی چرخه را ندارند می بایست حتما در این مسابقات شرکت کنند، در غیر این صورت شانسی برای پوشیدن دوبنده تیم ملی نخواهند داشت.

سوریان افزود: هم در کشتی فرنگی و هم در کشتی آزاد مراحل مختلفی برای چرخه انتخابی درنظر گرفته شده اما با توجه به تفاوت شرایط تمرینی تیم های کشتی فرنگی و آزاد، سرمربیان تیم های ملی، تفاوت هایی در نحوه ی اجرای این چرخه در نظر گرفته اند. اما موضوع مهم و مدنظر فدراسیون و کادر فنی اجرای تمام و کمال این چرخه است، چراکه کسب نتیجه در مسابقات پیش رو مهمترین هدف فدراسیون و کادرهای فنی است.

نایب رئیس فدراسیون کشتی تأکید کرد: هم در رقابت های المپیک و هم در رقابت های جهانی نروژ، سرمربیان ما نشان دادند که به چرخه انتخابی تیم ملی پایبند هستند. فدراسیون نیز ضمن اعلام کامل حمایت از محمد بنا و پژمان درستکار، محکم پشت سر آن ها ایستاده و از برنامه های آن ها دفاع می کند.سوریان در پایان خاطرنشان کرد: اگر کشتی‌گیری می‌خواهد به دوبنده تیم ملی برسد، تنها راهش حضور در چرخه انتخابی تیم ملی و طی مراحل آن است و قطعا هرکس که شایسته‌تر باشد، به حق خود خواهد رسید.به گزارش ایسنا، حمایت قاطع نایب رییس فدراسیون کشتی از چرخه انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی در حالیست که طی روزهای گذشته انتقادات زیادی از مبهم بودن این چرخه در موارد مختلف و بی توجهی به انتخابی رو در رو از سوی کارشناسان مطرح شده است.


کد مطلب: 307710

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/307710/حمایت-قاطع-سوریان-چرخه-انتخابی-محمد-بنا

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir