به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ ساعت ۱۷:۴۴
کد مطلب : ۳۰۷۷۷۹

صادرات غیرنفتی راه نجات اقتصاد ایران‌

صادرات غیرنفتی راه نجات اقتصاد ایران‌
گروه اقتصادی:رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بزرگترین دغدغه کشور صادرات است و صادرات غیرنفتی راه نجات اقتصاد ایران است، گفت: اگر این موضوع حل شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود.به گزارش  فارس، مسعود خوانساری امروز در نشست صبحانه کاری نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی با رئیس سازمان توسعه تجارت ایران بیان کرد: بزرگترین دغدغه کشور صادرات است و اگر بحث صادرات را حل کنیم بسیاری از مشکلات حل می شود. 
رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور از جمله کسری بودجه و تورم افزود: با توجه به این مشکلات امروز تنها راه نجات اقتصاد کشور صادرات غیرنفتی است. 

وی افزود: با توجه به رویکردهای بانک مرکزی در سال های اخیر نسبت به صادرات، صادرات با لطمات زیادی مواجه شد صادرکنندگان با چالش های بسیاری مواجه بوده‌اند، اما امیدواریم در دوره جدید و در دولت سیزدهم با شناخت دقیق وزارت صمت و سازمان توسعه تجارت از بحث صادرات، این مشکلات حل شود.

خوانساری اظهار داشت: امروزه اکثر خبرها بد و ناامید کننده است، اما برخی جلسات ما را به آینده امیدوار می‌کند، ویژگی مدیران دولت جدید نشان می‌دهد که گوش شنوا دارند، این در حالی است که مشکل ما در دولت قبل و به خصوص دولت دوم روحانی این بود که هم مسئولان خود را بی نیاز از مشورت می‌دانستند.

به گفته وی،‌ در دو سال گذشته ضربه به صادرات کشور به دلیل یک دندگی و عدم مشورت بود و علیرغم افزایش سه برابری قیمت دلار انتظار داشتیم که صادرات حداقل سه برابر شود، اما نه تنها افزایش نیافت، بلکه کاهش هم یافت و فقط به همین خاطر که مسئولان ما فکر می‌کردند که همه چیز را می‌فهمند و درست تصمیم می‌گیرند. وی با اشاره به مدیران جوان دولت سیزدهم گفت: خوشبختانه تاکنون این طور بوده که مدیران جوان دولت سیزدهم گوش شنوایی دارند. 
برچسب ها: مسعود خوانساری