به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۱:۲۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ساعت ۱۱:۰۴
کد مطلب : ۳۰۷۸۷۶

اسرائیل ورود مسافران خارجی را ممنوع می‌کند

اسرائیل ورود مسافران خارجی را ممنوع می‌کند
گروه بین الملل: اسرائیل به مدت ۱۴ روز ورود همه مسافران خارجی را ممنوع خواهد کرد و نظارت‌های خودش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را شدت خواهد بخشید.
تاکنون پیدا شدن یک مورد از سویه بالقوه عفونی‌تر اومیکرون در اسرائیل تایید شده است.این سویه جدید در هفته‌های اخیر و برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد.
بسیاری از کشورها پس از آن سفر به آفریقای جنوبی و همسایگان آن را ممنوع کردند.با این حال آفریقایی جنوبی در واکنش به ممنوعیت‌های سفر اعمال شده علیه کشورش، گفته است که نباید این کشور را بخاطر شناسایی سویه اومیکرون تنبیه کرد و باید برای عکس‌العمل سریع این کشور از آنها تقدیر شود.سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که گونه جدید کووید ۱۹ "نگران کننده" است و شواهد اولیه حاکی از آن دارد که میزان تکثیر این سویه بسیار بالا است.
با این حال سازمان بهداشت جهانی نسبت به اعمال عجولانه محدودیت‌های سفر توسط کشورها هم هشدار داد و گفت که آنها باید براساس یک "رویکرد علمی و مبتنی بر کم‌ کردن خطر" عمل کنند.
علاوه بر ممنوعیت ورود غیراسرائیلی‌ها، قرنطینه اجباری سه روزه برای تمامی اتباع اسرائیلی واکسینه شده و قرنطینه هفت روزه برای افرادی که واکسینه نشده‌اند نیز در نظر گرفته شده است.
این ستاد همچنین مجوز نظارت بر مبتلایان قطعی به کرونا توسط سازمان اطلاعات و امنیت داخلی اسرائیل یا همان شاباک را صادر خواهد کرد.مقامات اسرائیلی ۵۰ کشور آفریقایی را در فهرست موسوم به "قرمز" قرار داده بودند.تمامی اتباع اسرائیلی که از این ۵۰ کشور باز می‌گردند باید در هتل‌های مورد تایید دولت، قرنطینه شده و تحت آزمایش کووید قرار گیرند.
ممنوعیت ورود اتباع خارجی از اکثر کشورهای آفریقایی به اسرائیل در روز جمعه اعمال شده بود.
به گفته دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا، اسرائیل بیش از یک میلیون ۳۰۰ هزار مبتلا به کووید از آغاز همه‌گیری تا به امروز داشته و بیش از ۸ هزار ۱۰۰ نفر نیز در اثر ابتلا تا به امروز جان خود را از دست داده‌اند.
برچسب ها: اسرائیل