به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۳:۵۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ ساعت ۱۴:۰۳
کد مطلب : ۳۰۷۹۵۷

| ۶ گام تا رسیدن پایتخت به دوران طلایی

| ۶ گام تا رسیدن پایتخت به دوران طلایی
گروه جامعه: عضو هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: در ۴ دهه اخیر دولت‌ها به پرداخت قانونی حقوق پایتخت‌نشینان و شهرداری تهران اعتقادی نداشته‌اند.به گزارش  فارس، جعفر شربیانی عضو هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران امروز در جلسه این شورا درباره پرداخت بدهی چند ۱۰ هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران اظهار داشت: شهر و شهرداری تهران در دوره‌های مختلف دولت در ۴ دهه اخیر هزینه‌های زیادی را در نبود دولت‌ها پرداخته، آن هم در شرایطی که دولت‌ها اعتقادی به پرداخت قانونی حقوق پایتخت‌نشینان و شهرداری نداشته‌اند.
 
این عضو شورای شهر تهران بیان کرد: بازگشت تهران به دوره طلایی تنها در پرتو عملی شدن ۶ اصل میسر خواهد بود. نخست اینکه بدهی چند ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت به شهر و شهرداری تهران تسویه شود.شربیانی یادآور شد: گام دوم، پرداخت سهم ۵۰ درصدی دولت در ساخت و توسعه مترو و خرید اتوبوس و پرداخت سهم آن در یارانه بلیت مترو و اتوبوس است.
 
وی تاکید کرد: پرداخت سهم شهر تهران از جریمه‌های راهنمایی و رانندگی  و عملیاتی و اجرایی شدن تضامین و وثیقه‌های کافی برای تحقق جذب سرمایه خارجی و اوراق مشارکت داخلی برای توسعه و عمران شهر تهران نیز ضرورت دارد.عضو هیات‌رئیسه شورای اسلامی شهر تهران گام پنجم بازگشت تهران به دوره طلایی را عملیاتی شدن تکالیف برجا مانده قانونی در تحقق مقوله مدیریت یکپارچه شهری دانست و گفت: افزایش سهم تهران از مالیات بر ارزش افزوده متناسب با نقش و سهمی که مردم تهران در درآمدهای مالیاتی کشور دارند نیز ضروری است.
برچسب ها: شهردارى تهران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *