به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۹:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ ساعت ۱۴:۳۰
کد مطلب : ۳۰۸۱۹۳

۳ مدیر ارشد اسپیس ایکس استعفا دادند

۳ مدیر ارشد اسپیس ایکس استعفا دادند
گروه علمی:۳ مدیر ارشد شرکت اسپیس ایکس در هفته‌های گذشته از سمت‌های خود در این شرکت استعفا داده اند. این امر نشان دهنده تغییراتی در ساختار شرکت است. ویل هلتسلی (معاون بخش پیش رانش)، لی روزن (معاون بخش مأموریت‌ها و عملیات‌های پرتاب) و ریکی لیم (مدیر ارشد مأموریت‌ها و عملیات پرتاب) این شرکت را ترک کرده‌اند.
 
با توجه به زمان استعفای ناگهانی این کارمندان، تغییرات مذکور نشان دهنده رویدادهای داخلی اسپیس ایکس است. به عبارت دیگر استعفای مدیران ارشد احتمالاً در نتیجه فشارها بر شرکت برای توسعه نسل جدید موشک‌ها است.
در واقع منابع آگاهی به سی ان بی سی اعلام کرده‌اند هلتسلی از فرایند توسعه موتورهای رپتور برکنار شد زیرا به پیشرفتی در این زمینه دست نیافته بود. موتورهای رپتور در موشک استار شیپ و بوسترهای سوپر هوی به کار می‌روند که نقش مهمی در اهداف شرکت برای سفر به ماه دارند.

ایلان ماسک مدیر ارشد اجرایی تسلا چندی قبل در توئیتی درباره روند توسعه موتور مذکور به این موضوع نیز اشاره کرد. به گفته: او هرچند موتور رپتور ۲ به میزان قابل توجهی ارتقا یافته اما برای آنکه به سیارات دیگر سفر کند، باید طراحی آن به طور کامل تغییر کند. او در ادامه افزود نام موتور تغییر خواهد کرد و دیگر «رپتور» نخواهد بود.
از سوی دیگر در این اواخر چند کارمند قدیمی اسپیس ایکس نیز این شرکت را ترک کرده‌اند.
برچسب ها: شرکت اسپیس ایکس