به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۰:۲۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب : ۳۰۸۳۷۱

فرسودگی آمبولانس‌ها در اورژانس تهران

فرسودگی آمبولانس‌ها در اورژانس تهران
گروه جامعه: سرپرست مرکز اورژانس تهران گفت: تقریبا نیمی از آمبولانس های این مرکز بیش از ۱۰ سال عمر دارند وخودرویی که به‌ ماموریت می رود و مداوم در رفت و آمد است زود فرسوده می شود.دکتر یحیی صالح طبری درباره کمبود لجستیک فرسودگی خودروها در اورژانس تهران گفت: بعضی خودروهای اورژانس عمری بیش از ۱۰ سال دارند و ما به صورت مداوم در حال احیای آن ها هستیم تا از خدمت به مردم غافل نشویم.
 
وی ادامه داد: اما ناوگان اورژانس فرسوده است و نیاز به نوسازی دارد و این امر محقق نمی شود مگر اینکه به اورژانس تهران آمبولانس تزریق کنیم. طبری با بیان اینکه یک آمبولانس با عمر بالای ۱۰ سال هر چقدر هم تعمیر شود نمی تواند مثل یک آمبولانس جدید خدمات ارائه کند، گفت: تقریبا نیمی از آمبولانس های اورژانس تهران بیش از ۱۰ سال عمر دارند. البته در چند سال اخیر به میزان خوبی به ناوگان اورژانس، آمبولانس وارد شده است؛ اما گاهی در طول روز یک آمبولانس اورژانس تا ۷۰۰ کیلومتر مسیر را طی می کند. 

وی گفت: خودرویی که به‌ ماموریت می رود و مداوم در رفت و آمد است زود فرسوده می شود. بنابراین باید به شرایط آن رسیدگی شود.سرپرست اورژانس پایتخت در ادامه در خصوص آمار مزاحمت های تلفنی برای اورژانس نیز گفت: درباره مزاحمت‌ها تقریبا هر چقدر تعداد تماس‌های اورژانس بیشتر می شود آمار مزاحمت نیز افزایش پیدا می کند. 
وی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر نزدیک به ۸۰۰۰ تماس تلفنی روزانه داریم تقریبا ۵ درصد آن مزاحمت است. این‌ آمار گاهی تا ۱۷ درصد هم افزایش پیدا می کند.

صالح طبری با بیان اینکه باید از هر وسیله ای به درستی استفاده کنیم اظهار کرد: باید بدانیم زمانی که از ۱۱۵ به عنوان شوخی یا مزاحمت‌استفاده می کنیم ممکن است اتفاق ناگواری برای فردی رخ دهد. کسی هم نمی تواند ادعا کند زمانی که با اورژانس تماس می گرفته متوجه نبوده که با اورژانس تماس گرفته است چراکه در ابتدای تماس اعلام می شود شما با مرکز اورژانس تهران تماس گرفتید. بنابراین این مزاحمت‌ها نشان می دهد که تماس ها عمدی است. 
برچسب ها: آمبولانس
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *