به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب : ۳۰۸۳۹۴

حمله به اوکراین، برای روسیه گران تمام می‌شود

حمله به اوکراین، برای روسیه گران تمام می‌شود
گروه بین الملل: دبیرکل ناتو، روسیه را از حمله به اوکراین بر حذر داشته و هزینه‌های آن را "سنگین" دانست.
 ینس استولتنبرگ،  گفت: هرگونه اقدام آتی روسیه علیه اوکراین هزینه‌های سنگینی در پی داشته و عواقب سیاسی و اقتصادی شدیدی را متوجه روسیه خواهد ساخت.
استولتنبرگ،  گفت: ما همچنین نگران و ناظر بر وضعیت مرز اوکراین هستیم. این دومین باری است که روسیه نیروهایش را در سال جاری به شکلی غیرعادی در این منطقه متمرکز کرده است.
دبیرکل ناتو با بیان اینکه "ما شاهد تسلیحات سنگین، نیروهای زرهی، پهپاد، سامانه‌های جنگ الکترونیک و ده‌ها هزار سرباز آماده رزم هستیم"، تاکید کرد که روسیه، برای کاهش تنش‌ها، باید در مورد اقداماتش شفاف‌سازی کند.استولتنبرگ گفت: ناتو در مقابل روسیه رویکردی ثابت و منسجم دارد، ما نیروی دفاعی و بازدارنده خود را پر قدرت نگه می‌داریم و همزمان، آماده گفت‌وگو با روسیه نیز هستیم.وی تاکید کرد که به خاطر "اقدامات خصمانه روسیه" در سال ۲۰۱۴ علیه اوکراین نظیر "الحاق غیرقانونی کریمه"، تلاش‌های مداوم مسکو برای "بی‌ثبات کردن" شرق اوکراین و "حمایت" از جدایی‌طلبان در دونباس، متحدان ناتو حضور خود در این منطقه را در سال‌های اخیر، افزایش داده‌اند.دبیر کل ناتو گفت: در سال‌های اخیر، ما نیروهای دفاع جمعی خود را در مقیاسی که از زمان پایان جنگ سرد ‌بی‌سابقه است، تقویت کرده‌ایم؛ در حال حاضر ما در سه کشور حوزه بالتیک و در لهستان، چهار گروه رزمی داریم، حضور دریایی و گشت‌زنی‌های هوایی ما در منطقه بیشتر شده و آمادگی نیروهایمان افزایش یافته است. ما همچنین تعداد نیروهای واکنش سریع خود را به ۴۰ هزار سرباز افزایش داده‌ایم که می‌توانند در صورت لزوم، در کمترین زمان اعزام شوند.
مقامات ناتو "اقدامات نظامی" روسیه در کریمه و در نزدیکی مرز اوکراین را "پرسش‌ برانگیز" می‌دانند. 
برچسب ها: روسیه
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *