کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

قالیباف: کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه است

11 آذر 1400 ساعت 13:56


 
گروه سیاسی: رییس مجلس گفت: امروز در عرصه مسائل اقتصادی دچار مشکلاتی هستیم و در این بخش کارنامه قابل قبولی نداریم.
 محمدباقر قالیباف در سفر به شهرستات کاشمر با حضور در اجتماع مردمی در محل زیارتگاه شهید مدرس اظهار کرد: امروز در عرصه مسائل اقتصادی دچار مشکلاتی هستیم و در این بخش کارنامه قابل قبولی نداریم. در بخش‌های مختلف ظرفیت‌های بسیاری داریم، ولی چند مشکل جدی وجود دارد. امروز کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه است. مهمترین وظیفه ما در مجلس این است که بتوانیم یک نظام و مسیری را تعریف و مشخص کنیم که تامین مالی حوزهای سرمایه‌گذاری را به درستی انجام دهیم.
وی برای به سرانجام رسیدن اقدامات محور شادمهر به کاشمر که از خواسته‌های همه مسئولان است قول مساعد داد و افزود: اما فراهم آوردن زمینه‌های لازم برای سرمایه گذاری باید در در اولویت باشد.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید مدرس به جز عزت در راه دین و خدا گام برنداشت، افزود: مدرس مردی بود که مجلس را تبدیل به خانه ملت به معنای واقعی خود کرد.
محمد باقر قالیباف تصریح کرد: امروز در جمع مردمی هستم که در دفاع مقدس همسنگر بودیم، رزمندگان تیپ امام رضا(ع)، لشکر ۵ نصر و شهدای بزرگی چون طاهری و عاصمی و ده‌ها شهید و جانبازان و آزاده و بیشترین فرزندان تخریب که جزو شجاع ترین‌ها بودند.
وی عنوان کرد: زمانی که دین در کشورمان در کنج هجره‌ها بود، امام دین را به جامعه و قدرت را برای حکمرانی و پیاده سازی عدالت به میدان آوردند.بدون شک نظام مقدس در منطقه و جهان می‌درخشد و در این مقطع این توفیق بزرگی است. مردم با مقاومت و گذشت و محبت و با در میدان بودن و خون دادن و خون دل خوردن، انقلاب و عزت کشور را تا به امروز به اینجا آوردند. 
وی با اظهار تاسف از اینکه در عرصه مسائل اقتصادی دچار مشکلات و ضعف‌هایی هستیم این کارنامه را قابل دفاع ندانست و گفت: با صراحت می‌گویم این ضعف در نبود امکانات نیست. کشور ما فقیر نیست و ظرفیت‌های بسیاری دارد. 
قالیباف با بیان اینکه منطقه کاشمر ظرفیت‌های بزرگی دارد، عنوان کرد: ما انقلابی هستیم چنین فردی نمی‌تواند بگوید که به مشکلات کاری ندارم.
وی گفت: برای پیشرفت منابع انسانی را از دست داده‌ایم و فرصتی برای آنها نگذاشتیم. 
رئیس مجلس  همچنین نبود قانون خوب و یا قانون‌هایی که  مانع سرمایه گذاری هستند را از جمله مشکلات دانست. وی با اشاره به اینکه منطقه ترشیز ثروت بسیاری دارد از  کارآفرینان و سرمایه گذاران خواست برای رفع مشکلات به میدان بیایند. وظیفه ما رفع موانع است، اجازه نمی‌دهیم که کارآفرینان و افراد خلاق بخواهد کار کنند و کسانی این فرصت را از آنها بگیرند.
وی افزود: بدون حب و بغض و در نظر گرفتن سلایق سیاسی از تمامی کسانی که دغدغه رفع مشکلات را دارند حمایت می کنیم.
رئیس مجلس گفت: در قانونی که در آینده‌ای نزدیک در حوزه رفع موانع اشتغال ابلاغ خواهد شد باب اینکه مردم در این دوایر اداری و بروکراسی اداری رفت و آمد کنند، سرمایه و وقت بگذارند و امضاهای طلایی که مانع خلاقیت، کار، فعالیت و کارآفرینی شود، بسته می‌شود. در این قانون مسیر را عوض کرده‌ایم و دوایر دولتی هستند که باید به سمت مردم بیایند نه اینکه مردم به دنبال آنان بدوند.


کد مطلب: 308657

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/308657/قالیباف-کشور-نیازمند-تصمیمات-شجاعانه

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir