به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۳۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۳۰۸۷۷۷

اُمیکرون سویه غالب کرونا در اروپا می‌شود

اُمیکرون سویه غالب کرونا در اروپا می‌شود
گروه جامعه: اتحادیه اروپا اعلام کرد: در مدت چند ماه اُمیکرون به سویه غالب در بیشتر کشورهای منطقه تبدیل می‌شود.به گزارش ایسنا، آژانس بهداشت اروپا هشدار داد: ظرف چند ماه سویه اُمیکرون می‌تواند عامل بیش از نیمی از موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در اروپا باشد. هنوز هیچ موردی از ابتلا به نوع شدید بیماری ناشی از این سویه در این منطقه شناسایی نشده است.
 
برآورد انجام شده می‌تواند نشان دهنده اهمیت اطلاعات اولیه موجود در مورد قابلیت انتقال بسیار بالای سویه اُمیکرون نسبت به سویه دلتا باشد که پیش از اُمیکرون مسری‌ترین گونه از سویه‌های اصلی کروناویروس در نظر گرفته می‌شد.مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا (ECDC) اعلام کرده است: بر اساس مدل‌سازیهای انجام‌شده نشانه‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد سویه اُمیکرون می‌تواند عامل بیش از نیمی از موارد ابتلا به کروناویروس طی چند ماه آینده باشد.

تاکنون هیچ مدرک قطعی در مورد قابلیت انتقال سویه اُمیکرون وجود ندارد؛ اما ماریا ون کرخوف مدیر فنی سازمان جهانی بهداشت در زمینه بیماری کووید-۱۹ روز چهارشنبه گفت انتظار می‌رود ظرف چند روز اطلاعاتی در این مورد بدست آید. طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های اروپا، از زمان شناسایی سویه اُمیکرون در آفریقا تاکنون ۷۹ مورد ابتلا به این سویه در کشورهای اروپایی ثبت شده است.
برچسب ها: اُمیکرون