به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۵۳
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب : ۳۰۸۸۵۱

مکرون: مذاکرات هسته‌ای در وین ناموفق بود

گروه سیاسی: در حالی که معاون وزیر خارجه ایران از از سرگیری مذاکرات وین در هفته آینده خبر داده، رییس‌جمهور فرانسه، گفت که این مذاکرات موفقیت‌آمیز نبوده و احتمال دارد که در کوتاه‌مدت ادامه پیدا نکند.
مکرون: مذاکرات هسته‌ای در وین ناموفق بود
امانوئل مکرون، در دوبی به خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم محتمل است که این دور از مذاکرات، با توجه به مواضع، موفقیت آمیز نباشد.»
وی افزود: «به احتمال زیاد این مذاکرات در کوتاه مدت از سر گرفته نشود.» گفتنی است که جلسه کمیسیون مشترک برجام بعد از ظهر روز جمعه به ریاست انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و علی باقری، رئیس هیأت مذاکره‌کننده ایران در محل هتل کوبورگ وین برگزار شد. در این نشست که با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ (روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) و اتحادیه اروپا برگزار شد، شرکت‌کنندگان به بررسی نتایج به دست‌آمده و پیشرفت‌های صورت‌گرفته در این دور از گفت‌وگوها با توجه به متون ارائه‌شده از سوی جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

باقری کنی، (نماینده ایران در این مذاکرات) پس از نشست امروز در وین گفت: امروز نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار شد و ارزیابی اجمالی از گفتگوهای چند روز اخیر صورت گرفت. طرف های مقابل برای ارائه پاسخ های منطقی و مستدل به پیشنهادات ایران، نیازمند مشورت با پایتخت های خود بودند و این فرصت به آنها داده شد تا پس از مشورت با پایتخت ها، هفته آینده گفتگوها در وین ادامه یابد.
برچسب ها: امانوئل مکرون
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *