کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مکرون: مذاکرات هسته‌ای در وین ناموفق بود

12 آذر 1400 ساعت 19:11

گروه سیاسی: در حالی که معاون وزیر خارجه ایران از از سرگیری مذاکرات وین در هفته آینده خبر داده، رییس‌جمهور فرانسه، گفت که این مذاکرات موفقیت‌آمیز نبوده و احتمال دارد که در کوتاه‌مدت ادامه پیدا نکند.


امانوئل مکرون، در دوبی به خبرنگاران گفت: «من فکر می‌کنم محتمل است که این دور از مذاکرات، با توجه به مواضع، موفقیت آمیز نباشد.»
وی افزود: «به احتمال زیاد این مذاکرات در کوتاه مدت از سر گرفته نشود.» گفتنی است که جلسه کمیسیون مشترک برجام بعد از ظهر روز جمعه به ریاست انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و علی باقری، رئیس هیأت مذاکره‌کننده ایران در محل هتل کوبورگ وین برگزار شد. در این نشست که با شرکت هیأت‌های ایران، گروه ۱+۴ (روسیه، چین، فرانسه، انگلیس و آلمان) و اتحادیه اروپا برگزار شد، شرکت‌کنندگان به بررسی نتایج به دست‌آمده و پیشرفت‌های صورت‌گرفته در این دور از گفت‌وگوها با توجه به متون ارائه‌شده از سوی جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

باقری کنی، (نماینده ایران در این مذاکرات) پس از نشست امروز در وین گفت: امروز نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار شد و ارزیابی اجمالی از گفتگوهای چند روز اخیر صورت گرفت. طرف های مقابل برای ارائه پاسخ های منطقی و مستدل به پیشنهادات ایران، نیازمند مشورت با پایتخت های خود بودند و این فرصت به آنها داده شد تا پس از مشورت با پایتخت ها، هفته آینده گفتگوها در وین ادامه یابد.


کد مطلب: 308851

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/308851/مکرون-مذاکرات-هسته-ای-وین-ناموفق

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir