OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> زمان احیای «فشار حداکثری» فرا رسیده است - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۳:۰۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ساعت ۱۶:۴۲
کد مطلب : ۳۰۸۹۸۳
دیپلمات اسبق آمریکایی:

زمان احیای «فشار حداکثری» فرا رسیده است

زمان احیای «فشار حداکثری» فرا رسیده است
گروه بین‌الملل: مدیر اندیشکده «مرکز سیاست امنیتی» و مشاور امنیتی دونالد ترامپ، در مقاله‌ای برای «فاکس‌نیوز» نوشت، پس از «شکست فاجعه‌بار» مذاکرات وین برای احیای «برجام» به خاطر «زیاده‌خواهی حکومت ایران»، زمان آن رسیده که سیاست «فشار حداکثری» ترامپ برای منزوی‌کردن ایران احیا شود.
به نوشته فرد فلایتز، مذاکرات این هفته «فاجعه‌بار» بود. ایران خواستار لغو تمامی تحریم‌های اعمال‌شده توسط آمریکا از سال 2017، شامل موضوعات غیرهسته‌ای و تروریسم شد و هیچ تعهدی هم برای توقف گسترش برنامه هسته‌ای تسلیحاتی خود نداد. او افزود: «ایران همچنین خواست در صورت احیای برجام و پیوستن مجدد آمریکا به آن، ایالات متحده متعهد شود که دیگر هرگز از آن خارج نخواهد شد. این تعهدی است که از نظر سیاسی برای هیچ رئیس‌جمهوری در آمریکا ممکن نیست.»
مشاور امنیتی ترامپ همچنین اظهار داشت: حکومت ایران در سال جاری دست به اقدامات خصمانه دیگری هم زده است که مقامات دولت بایدن نمی‌خواهند درباره آنها صحبت کنند. ایران در اواخر ژوئیه به یک نفتکش حمله پهپادی کرد و در اوایل ماه اوت کوشید یک نفتکش را برباید. او تصریح کرد که شورشیان حوثی مورد حمایت ایران کماکان به تعرضات خود در یمن ادامه می‌دهند و اخیرا به محوطه‌ای که زمانی سفارت ایالات متحده در آن قرار داشت حمله کرده و کارمندان یمنی دولت آمریکا را به اسارت گرفتند.
فلایتز اشاره کرد، «مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، اوایل ماه جاری پس از حمله هواپیماهای بدون سرنشین مجهز به مواد منفجره به محل اقامت وی جان سالم به در برد. گمان می‌رود شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران عامل این سوء قصد بوده باشند.» مدیر اندیشکده «مرکز سیاست امنیتی» نتیجه می‌گیرد: «زمان آن رسیده که دولت بایدن به این نمایش پایان دهد. رفتار خصمانه رژیم ایران نشان می‌دهد که علاقه‌ای به دیپلماسی یا همکاری ندارد. وقت آن فرا رسیده که سیاست “فشار حداکثری” ترامپ برای اعمال تحریم‌های سخت و انزوای دیپلماتیک رژیم ایران را احیا کرد.»
برچسب ها: فرد فلایتز
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *