به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۴۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۳۰۸۹۸۶

عمران‌خان: این روز شرم برای پاکستان است

گروه بین‌الملل: عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، قتل وحشیانه یک شهروند سریلانکایی در روز جمعه را «روز شرم برای پاکستان» خواند.
عمران‌خان: این روز شرم برای پاکستان است
اظهارات عمران خان پس از آن بیان می‌شود که یک شهروند سریلانکایی که در استان پنجاب پاکستان کار می‌کرد، پس از متهم شدن به توهین به پیامبر اسلام توسط گروهی از مردم کشته و سپس سوزانده شد. این حادثه روز جمعه در شهر سیالکوت ایالت پنجاب رخ داد. نخست‌وزیر پاکستان این رویداد را «حمله‌ای وحشتناک» خواند و گفت که شخصا بر روند تحقیقات جنایی نظارت خواهد کرد. عمران خان در توییتر خود نوشت: «اجازه ندهید اشتباهی رخ دهد، مسئولین این رویداد به شدیدترین وجه مجازات خواهند شد. دستگیری‌ها در حال انجام است.»
 به گفته خرم شهزاد، سخنگوی پلیس سیالکوت، مردی که به قتل رسید، یک مدیر کارخانه بودایی به نام پرانتا کومار بود. کمیسیون حقوق بشر پاکستان این حادثه را محکوم کرد و گفت: «وحشیگری‌ای که یک گروه از مردم در سیالکوت نشان دادند و یک مرد سریلانکایی را به اتهامات سخیف توهین به مقدسات شکنجه کردند، واقعیت تلخ و پیچیده افراط‌گرایی در پاکستان را به نمایش می‌گذارد.» عثمان بوزدار، فرماندار ایالت پنجاب، در توییتی نوشت که بازرس کل پلیس مأموریت یافته است تا این حادثه را بررسی کند. در پاکستان غالباً افرادی که متهم به توهین به مقدسات می‌شوند با واکنش افراطی گروه‌های مذهبی مواجه می‌شوند. تابستان امسال، گروهی از مردم به یک پاسگاه پلیس در حومه اسلام‌آباد، پایتخت، حمله کردند تا دو مرد را که متهم به هتک حرمت یک مسجد بودند، تکه‌تکه کنند.
 
برچسب ها: عمران‌خان