کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

هشدار هواشناسی نسبت به آلودگی هوا

13 آذر 1400 ساعت 17:07


گروه جامعه: سازمان هواشناسی نسبت به آلودگی هوای هفت کلانشهر تا اواخر هفته جاری هشدار داد.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ از پایداری هوا طی بازه زمانی صبح یک‌شنبه( ۱۴ آذرماه) تا ظهر پنج‌شنبه( ۱۸ آذرماه) خبر داد.بر اثر این پدیده مخاطراتی همچون سکون نسبی در جو، همراه با افزایش غلطت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا قابل انتظار است.

یک‌شنبه (۱۴ آذرماه) شهرهای تهران، کرج، اصفهان، تبریز و اراک درگیر این پدیده خواهند بود. سه‌شنبه (۱۶ آذرماه) شهرهای تبریز، ارومیه، تهران، کرج، اراک و اصفهان شرایط ایجاد شده به سبب وقوع این پدیده را تجربه خواهند کرد.
چهارشنبه( ۱۷ آذرماه) مواجهه با این پدیده در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، اراک و مشهد پیش‌بینی می‌شود همچنین پنج‌شنبه (۱۸ آذرماه) تهران، کرج، اصفهان و مشهد تحت تاثیر مخاطرات این پدیده قرار خواهند گرفت.
در این شرایط جوی عدم کنترل منابع آلاینده ثابت و متحرک باعث افزایش شاخص کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و درمناطق صنعتی و پرتردد شوند همچنین احتمال افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای تمام گروه‌ها به‌ویژه از بعداز ظهر روز سه شنبه تا روز پنجشنبه ( ۱۶ تا ۱۸ آذرماه) وجود دارد.

توصیه می شود پرهیز از ترددهای غیر ضروری به مناطق پرتردد، به‌ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، اجتناب از فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت‌های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلانشهرها در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.


کد مطلب: 308989

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/308989/هشدار-هواشناسی-نسبت-آلودگی-هوا

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir