به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۱:۱۶
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ساعت ۱۱:۳۲
کد مطلب : ۳۰۹۲۶۴

غرضی:مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد

غرضی:مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد
گروه سیاسی: تحلیل‌ها درباره این دور از مذاکرات وین را می‌توان دو دسته بدبینانه و محافظه کارانه کرد. گروه اول می‌گوید «خودمان را با مذاکرات سرکار نگذاریم و به دنبال پلن‌های دیگر برویم» و گروه دوم هرچند به آینده گفتگوها خوشبین نیست اما نمی‌خواهد شکست مذاکرات را نیز بپذیرد.
یك فعال سیاسی  درباره ارزیابی مذاکرات وین گفت: دو بی اعتماد رو به روی هم نشسته اند و بالاجبار باید مذاکره کنند ولی اهداف هر کدام متفاوت است. ایران می‌گوید آنها باید تحریم‌ها را بردارند، آنها هم مسائلی مثل بمب اتمی را مطرح می‌کنند بنابراین بین طرفین مذاکره خیلی فاصله وجود دارد.
محمد غرضی افزود: در پایان مذاکره دو طرف از هم خداحافظی نمی‌کنند ولی می‌گویند «می‌خواهیم برویم با پایتخت‌های مان صحبت کنیم». معتقدم کار به نتیجه نرسیده است. جریان آمریکایی نمی‌داند از ایران چه می‌خواهد و نمی‌تواند خواسته اش را بیان کند چون آنها تحریم کردند، از این طرف ایران هم مظلوم واقع شده است.
وی اظهار کرد: مذاکرات به جایی نمی‌رسد، دو بی اعتماد وقتی رو به روی هم برای مذاکره قرار می‌گیرند، به نتیجه نمی‌رسند. معتقدم با به نتیجه نرسیدن مذاکرات، هیچ اتفاقی نمی‌افتد. ایران تحت ظلم آمریکایی قرار می‌گیرد باید حکومت مشکل گرانی داخل را حل کند چون مشکل گرانی داخلی ناشی از رانت خواری است.
غرضی تأکید کرد: ۳ کیلو کاغذ روزنامه در آمریکا یک دلار است اما در ایران یک کلیو کاغذ روزنامه یک دلار است. در همه زمینه‌ها قیمت‌ها در ایران گران تر از آمریکاست. اینها هم ناشی از رانت خواری است. دولت باید توانایی این را داشته باشد که بتواند رانت خواری را به حداقل برساند آن وقت گرانی هم مقداری کمرش می‌شکند. 
مرجع : نامه نیوز
برچسب ها: مذاکرات وین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ۱۲:۰۳
وقتی اداره مملکت به دست بی سواد ها و جاه طلب ها بی افته نتیجه اش همین میشود که میبینید (379833)