به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۲:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ساعت ۱۶:۲۵
کد مطلب : ۳۰۹۳۳۴

وزیرخارجه:هدف ما برداشته شدن تحریم‌هاست

وزیرخارجه:هدف ما برداشته شدن تحریم‌هاست
 گروه سیاسی: وزیر امور خارجه گفت: هدف ما پای میز مذاکرات وین برداشته شدن تحریم ها و انجام تعهدات کلیه طرفین است. سه کشور اروپایی هیچ ابتکار قابل بررسی نداشتند و گویا به منظور ارزیابی حضور داشتند.
 حسین امیرعبداللهیان،  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بحثی با عنوان «پلن بی» از سوی یکی از مشاوران رسانه‌ای تیم مذاکره‌کننده مطرح شده که ایران در صورت شکست مذاکرات توسعه برنامه هسته‌ای خود را در دستور کار دارد و این مسأله شائبه ساخت سلاح هسته‌ای در چهارچوب دکترین دفاعی را ایجاد کرده، موضع رسمی ایران در این خصوص چیست، گفت: ما مشاور رسانه‌ای بی نام و نشان نداریم و مواضع رسمی ایران و تیم مذاکره کننده ما توسط خودم، سخنگوی وزارت امور خارجه و مذاکره‌کننده ارشد اعلام می‌شود.وی ادامه داد: مایلم با استفاده از این فرصت ارزیابی خودمان را از دور اول مذاکرات اعلام کنم؛ ما با حسن نیت، جدیت و برنامه در دور جدید حضور پیدا کردیم و از چند روز قبل در تماس‌های من با وزرای خارجه کشورهای حاضر در توافق و با جوزپ بوررل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کردیم که شما اینقدر در هفته‌های گذشته علاقمند و مشتاق برپا شدن میز مذاکرات هستید باید ابتکار عمل و برنامه‌ای برای رفع تحریم از سوی کشورهای اروپایی مطرح شود.وی افزود: علی رغم حمایت روسیه و چین از موضع مذاکراتی ایران، سه کشور اروپایی نتوانستند ابتکار خاصی ارائه کنند. گفتیم دولت آقای رییسی عملگرا است و اگر شما از برنامه هسته‌ای کاملا صلح آمیز ایران نگران هستید ما هم نسبت به تداوم تحریم‌ها بحث داریم.

 
برچسب ها: مذاکرات وین
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *