به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۶:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب : ۳۰۹۳۶۶

شرایط حضور بانوان در بازی بعدی تیم ملی

شرایط حضور بانوان در بازی بعدی تیم ملی
گروه ورزشی: دبیرکل فدراسیون فوتبال صحبت‌های تازه‌ای درخصوص شرایط حضور بانوان در بازی بعدی تیم ملی عنوان کرد.تیم ملی فوتبال ایران در حالی روز هفتم بهمن‌ماه در ورزشگاه آزادی مسابقه هفته هفتم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ را مقابل عراق برگزار می‌کند که جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا و برخی معاونان او نیز این بازی را از نزدیک تماشا خواهند کرد و البته حضورشان در این بازی مهم که می‌تواند صعود ایران به جام جهانی را نیز قطعی کند، مستلزم شرایط خاصی از نظر میزبانی فدراسیون فوتبال است.

حسن کامرانی‌فر  در پاسخ به سؤالی مبنی بر حضور اینفانتینو در بهمن‌ماه در ایران و برنامه‌ریزی‌های انجام شده، اظهار کرد: یک کارگروه تشکیل داده‌ایم، چندین جلسه برگزار کرده‌ایم و در حال برنامه‌ریزی هستیم. ما مدل فیفا را می‌دانیم و برای حضور اینفانتینو و تیم همراهش در ایران در حال برنامه‌ریزی هستیم تا برنامه‌های مدنظر فیفا و AFC را به نمایش بگذاریم و کار را پیش می‌بریم.

او ادامه داد: مطمئناً یک میزبانی خوب در بازی با عراق را در پیش خواهیم داشت و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا جشن صعود را هم برگزار کنیم و یک میزبانی خوب هم از رئیس فیفا و تیم همراه داشته باشیم.دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص شرایط حضور اینفانتینو در ایران و حساسیت‌های فیفا برای حضور بانوان در ورزشگاه و اقداماتی که در این باره انجام شده است، ابراز کرد: جدا از اتفاقات خوبی که در زمان حضور اینفانتینو در ایران می‌افتد، دو موضوع خیلی مهم است. بحث اول حضور تماشاگران و بانوان در ورزشگاه است و بحث دوم هم اساسنامه فدراسیون فوتبال است که باید آن را هم نهایی کرده باشیم. فیفا روی این دو موضوع تأکید دارد و امیدوارم تا زمان حضور رئیس فیفا مشکلات مربوط به آن‌ها را حل کنیم.
مرجع : ورزش سه