به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ ساعت ۰۹:۵۲
کد مطلب : ۳۰۹۴۰۴

تخلف محرز است؛ استقلال برنده می‌شود؟

تخلف محرز است؛ استقلال برنده می‌شود؟
گروه ورزشی: مشاور حقوقی باشگاه استقلال گفت: خلف باشگاه گل گهر محرز است و جای هیچ شبه‌ای در خصوص استفاده از بازیکن غیرمجاز آنها نیست.فرشید سمیعی، مشاور حقوقی باشگاه استقلال گفت: با توجه به مواد انضباطی جای هیچ شبهه ای نمانده و باشگاه استقلال طبق حق ذاتی خود پیگیر این مساله است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه در شرایطی که باشگاه استقلال بر اساس حق ذاتی که دارد به دنبال احقاق حق خود است شاهد رفتاری سخیف و به دور از شان هستیم که جای تاسف است.مشاور حقوقی باشگاه استقلال با اشاره به مواد انضباطی و موارد قانونی تاکید کرد: اریک بانیاما که در تیم گل گهر به میدان رفته بر خلاف آنچه گفته شده هیچ بازی ملی ندارد و حضور وی تخلف محسوب می شود.
 
سمیعی با تاکید بر این که حضور و بازی های ملی وی از سوی فدراسیون فوتبال گابن تایید شده بود، یادآور شد: در هیچ جای قانون عبارت سهوی و عمدی ذکر نشده است و اگر هم این اشتباه سهوی باشد بازهم رفع مسئولیت باشگاه نیست و قانونگذار رسما باشگاه را مسئول چنین تخلفاتی می داند.وی خاطر نشان کرد: وقتی قبل از استفاده از این بازیکن رسانه ها هشدار دادند که حضور این بازیکن در هاله ای از ابهام است چرا از باب اطمینان دوباره استعلام گرفته نشد؟ آیا بررسی صورت گرفت که این نامه را افرادی که حق امضا داشتند، تایید و امضا کرده اند؟ 
 
مشاور حقوقی باشگاه استقلال گفت: این بازیکن بازی ملی نداشته و باید برای صحت آن از مراجع دیگر استعلام می گرفت. اگر مراجع فیفا تایید کنند که ۴ بازی ملی دارد مشکلی نیست ولی اگر آن مراجع این مساله را تایید نکنند فقط فدراسیون فوتبال گابن مقصر نیست و باشگاه گل گهر هم باید در این خصوص پاسخگو باشد.گفتنی است اریک بانیاما به دلیل نداشتن ۴ بازی ملی و بر خلاف آنچه فدراسیون فوتبال گابن تایید کرده است، شرایط حضور در فوتبال ایران را نداشته و نتیجه شکایت تیم های مختلف از گل گهر در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مشخص می شود. 
مرجع : خبرورزشی
برچسب ها: استقلال
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *