OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> برجام‌را جسدمی‌دانستند‌حالا40‌نفر را‌به‌وین‌می‌برند - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب : ۳۰۹۵۸۹

برجام‌را جسدمی‌دانستند‌حالا40‌نفر را‌به‌وین‌می‌برند

برجام‌را جسدمی‌دانستند‌حالا40‌نفر را‌به‌وین‌می‌برند
گروه سیاسی: وضعیت اقتصادی کشور بغرنج‌تر از گذشته می‌شود و برخلاف شعارهای دولتی‌ها در روزهای اخیر بازهم شاهد افزایش نرخ ارز بودیم؛ تا سرحد ۳۰هزار تومان. حالا باید دید شرایط کنونی تا چه حد محصول عملکرد دولت تازه‌کار سیزدهم است؟
یك فعال سیاسی، درباره این موضوع گفت: «من تصور می‌کنم آقای رئیسی با اینکه گفته بود هفت‌هزار کلمه برنامه اقتصادی دارم که به قول دکتر فرشاد مؤمنی یک صفحه‌اش را هم رو نکرده است، تصور درستی از اقتصاد ایران ندارد. در واقع مجموعه دولت چنین‌اند و نمی‌دانند که چه کار باید بکنند».
  محمد مهاجری ادامه داد: «وقتی آقای رئیسی و دیگر نامزدهای اصولگرا وارد انتخابات شدند، مدام می‌گفتند که دلار را به ۱۵هزار تومان می‌رسانیم، ارزش پول ملی را حفظ می‌کنیم و به بورس سروسامان می‌دهیم. اهل فن می‌دانستند حرف‌های آقای رئیسی و نامزدهای دیگر اصولگرا با واقعیت هم‌خوان نیست و آنها هیچ چشم‌اندازی برای اقتصاد ایران ندارند. از سوی دیگر آنها اصلا نمی‌خواستند اقتصاد را با علم اقتصاد حل کنند و فکر می‌کردند با چندشعار مشکلات همه‌چیز حل می‌شود».
 وی بیان کرد: «آقای رئیسی که وارد میدان شد تازه متوجه شد که شعارها عملیاتی  نیستند. اکنون هم نباید انتظار زیادی از دولت کنونی داشته باشیم. بضائت دولت آقای رئیسی در حوزه اقتصادی همین است و نباید تصور کنیم چهارسال یا هشت‌سال آینده اتفاق ویژه‌ای رقم می‌خورد».او در پایان درخصوص تحریم‌ها گفت: «بخش عمده نارسایی‌های اقتصادی نتیجه تحریم‌هاست و تا تحریم‌ها برداشته نشود، گشایش اقتصادی سرابی بیش نیست. به یاد داریم همین‌ها که می‌گفتند برجام جسد متعفنی است اکنون چهل نفر را به وین می‌برند تا همین برجام را احیا کنند اما بازهم موفق نخواهند بود زیرا توان مذاکره هم ندارند. در مجموع دولت آقای رئیسی هم ارزیابی درستی از مشکلات کشور ندارد، هم برنامه ندارد و هم نیروهای توانمندی در اختیار ندارد».


 
برچسب ها: برجام

ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۰:۴۶
بی سواد و اهل تزویر
نطق کردن هنر نیست اقای مثلا تحلیلگر یکم عقلانیت صادقانه هم داشته باشید (379908)
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۲:۵۲
انصافا قشنک و بجا سخن گفتند احسنت (379915)
صادق
United Arab Emirates
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۴:۳۸
روزی روزگاری در کشور جنگ شد و بجای تدبیر برای کاهش عوارض جنگ و پایان دادن سریع به آن ! گفتیم راه قدس از کربلا می گذرد ، جنگ ،جنگ تا پیروزی !! تا در نهایت پس از نابود کردن زیر ساخت های کشور و تحمیل خسارات جبران ناپذیر، مجبور به نوشیدن جام زهر شدیم و چاره را جز در تسلیم شدن در برابر صلح ندانستیم . اکنون نیز تاریخ در حال تکرار شدن است و پس از لجاجت ها و خسارت های بی پایان ، در نهایت چاره ای جز تکرار تاریخ برای کشور نخواهد بود . (379920)
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۱۶:۱۲
هم اصلاً دولت نیست، گعده دوستانی است که چند صباحی دور هم جمع شده اند تا ریشه این مملکت را بسوزانند. (379928)
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۲۱:۰۴
غربگدا اگه دادن نگرفتن انوقت حرفت حسابه صبر کن ببینیم چی میشه 6 سال دادن 6ماهم روش (379933)
۱
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ۲۱:۵۴
برجام یک عبارت عام است . مهم پسوند آن است : برجام روحانی یا برجام رئیسی . برجام روحانی که جز خسارت و بدبختی چیزی برای مردم نداشت . ببینیم برجام رئیسی به چه سرنوشتی مبتلا خواهد شد (379934)