کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ساخت کشتی جنگی مشترک امارات و فرانسه

18 آذر 1400 ساعت 17:06


گروه بین الملل: امارات اولین کشتی جنگی را که با همکاری فرانسه ساخته، به آب انداخت.
 وزارت دفاع امارات اعلام کرد، این کشور نخستین کشتی جنگی مشترک خود با فرانسه را که در قالب پروژه مشترک نظامی"بنی یاس" میان دو کشور ساخته شده به آب انداخت.
مراسم به آب انداختن این کشتی با حضور سعید بن حمدان آل نهیان،  فرمانده نیروی دریایی امارات و ژان مارک لاوانی، وابسته نظامی فرانسه و تعدادی از افسران ارشد نیروی دریایی امارات برگزار شد.ابوظبی و پاریس پیش از این توافق نظامی "پروژه بنی یاس" را در سال ۲۰۱۷ به منظور توسعه نیروی دریایی امارات امضا کردند.به موجب این توافق، امارات دو ناو جنگی که ماموریت اصلی آنها جنگ زیر سطح دریا با زیردریایی‌ها است را خریداری کرد.مراسم به آب انداختن اولین کشتی جنگی چند روز پس از آن برگزار شد که در حاشیه سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه به ابوظبی، امارات یک قرارداد نظامی بزرگ با فرانسه منعقد کرد که به موجب آن ۸۰ فروند جنگنده رافال و ۱۲ هلیکوپتر کاراکال خریداری کرد.
ابوظبی و پاریس روابط نزدیکی دارند. بطوریکه امارات میزبان اولین و تنها پایگاه نظامی فرانسه در خلیج فارس است. شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی نیز پیش از این تاکید کرده بود که دو کشور در نبرد علیه "افراط گرایی و تروریسم" شریک هستند.

 


کد مطلب: 309807

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/309807/ساخت-کشتی-جنگی-مشترک-امارات-فرانسه

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir