به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۰:۵۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۲۵ ساعت ۲۱:۰۸
کد مطلب : ۳۱۰۹۸۸

حمله شدیداللحن كارلوس کی‌روش به فغانی

گروه ورزشی: کارلوس کی‌روش در پایان بازی شکست‌بار تیمش مقابل تونس در نیمه نهایی عرب کاپ به شدت از نحوه قضاوت علیرضا فغانی انتقاد کرد.
حمله شدیداللحن كارلوس کی‌روش به فغانی
به گزارش ورزش سه، سرمربی تیم ملی فوتبال مصر که با یک گل به خودی دردناک از نیمه نهایی رقابت‌های عرب کاپ حذف شد در فلش اینترویوی پس از مسابقه به سرعت تیغ انتقادات را به سمت علیرضا فغانی داور ایرانی این مسابقه برد که البته مهمترین تصمیمش در این بازی برگرداندن یک صحنه مشکوک به پنالتی در محوطه جریمه مصر و به سود تیم کی‌روش بود. تیم تونس که در مرحله قبلی عمان و برانکو را حذف کرده بود امشب موفق شد کارلوس کی‌روش را از جام حذف کند و به عنوان اولین تیم به فینال رقابت ها برسد. تیم دیگر صعود کننده به فینال در دیدار الجزایر و قطر تعیین خواهد شد. تونسی ها این مسابقه را روی اشتباه مدافع مصر و کاملا غیر منتظره در دقیقه 90+4 به سود خود تمام کردند در حالیکه این طور به نظر می رسید که بازی به وقت اضافه برود.
 

 
 اما در حالی که کارلوس کی روش با عصبانیت مشغول تماشای جشن تونسی ها در ورزشگاه جام جهانی بود مسئول رسانه ای بازی او را به سمت دوربین‌های تلویزیونی هدایت کرد تا مصاحبه کوتاه بعد از بازی خود را مقابل دوربین ها انجام دهد که کی‌روش در این لحظه صحبت های بسیار تندی را علیه علیرضا فغانی به زبان آورد.
 او گفتنمی‌خواهم در مورد این داور نظری بدهم، چون نمی‌خواهم فوتبالم را اینجا به پایان برسانم! او با تصمیمش در پنالتی که همه فکر می‌کردند اشتباه است تیمم را از نظر روانی نابود کرد. 
سرمربی پرتغالی درواقع بخش عمده شکستش را به تصمیم فغانی در پنالتی‌ای که با VAR پس گرفته شده نسبت داده است و گفت داور خیلی روی ما تاثیر گذاشت، فکر می‌کنم فیفا باید داوری مناسب را انتخاب کند.
 

 

 

 

 در دقیقه 60 این مسابقه بازیکن تونس در یک صحنه مشکوک در محوطه مصر سرنگون شد که فغانی اعلام پنالتی کرد اما VAR به کمک او آمد. داور ایرانی پس از چک کردن صحنه از گرفتن پنالتی برای تونس صرف نظر کرد تا کی‌روش برای چندثانیه هم که شده یک نفس راحت بکشد اما به شدت به این تصمیم فغانی معترض بود.
 نکته اینکه علیرضا فغانی قبلا و در زمانی که کی‌روش در فوتبال ایران مشغول کار بود از رفتار او در رقابت‌های جام جهانی انتقاد کرده و نیمکت ایران را یک نیمکت پرخاشگر لقب داده بود و شاید کی‌روش با این پیش زمینه ذهنی مقابل این داور شاخص ایرانی قرار گرفت.