به روز شده در ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۴۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۱۱/۱۸ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۳۱۱۸۸

فرودگاه مهرآباد زیر ذره‌بین وزیر راه

گروه اقتصادي: وزیر راه و شهرسازی به همراه رییس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و مدیران دیگر امروز - جمعه - به منظور بازنگری در فرآیندهای فرودگاهی به خصوص در بخش‌های خدمات رسانی از بخش‌های مختلف فرودگاه مهرآباد تهران به ویژه راه‌های دسترسی به آن بازدید کرد.
فرودگاه مهرآباد زیر ذره‌بین وزیر راه
عباس آخوندی امروز صبح از تمام مسیرهای منتهی به فرودگاه مهرآباد از جمله خیابان‌های پرواز، اوج و معراج بازدید و تردد و پارک وسایل نقلیه را در این خیابان‌ها مورد بررسی قرار داد. در ادامه این بازدید وزیر راه و شهرسازی و هیات‌ همراه در مقابل ترمینال‌های یک، دو، سه و چهار فرودگاه مهرآباد حضور یافتند و از نزدیک روند تردد و خدمات رسانی را مشاهده و مورد بررسی قرار دادند. بنابر این گزارش وزیر راه و شهرسازی در این بازدید از روند احداث پارکینگ‌های طبقاتی مقابل ترمینال دو مطلع شد. این پارکینگ از ظرفیت 2500 دستگاه برخوردار بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان شهریور سال آینده تکمیل و به‌صورت کامل به بهره‌برداری برسد. با بهره‌برداری از این پارکینگ ظرفیت پارکینگ‌های موجود در مقابل ترمینال دو فرودگاه مهرآباد به 3800 موقعیت پارک خواهد رسید. این پارکینگ به‌صورت BOT با اعتبار 315 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در حال ساخت است.

فرودگاه مهرآباد دارای 40 موقعیت پارک هواپیمای مورد استفاده ایرلاین های داخلی و خارجی است (با احتساب شش موقعیت پارک هواپیمایی صها که موقعیت اختصاصی شرکت صها است و طبق قرارداد درآمدی و طبق نظر کارشناس رسمی دادگستری بابت سرریز پارک هواپیماهای هدایت شده به پارکینگ صها به فرودگاه مهرآباد حق السهم پرداخت می شود.) همچنین فرودگاه مهرآباد 38 تاکسی وی دارد که تعدادی از آن در رمپ نظامی نیروی هوایی بوده و مورد استفاده هواپیماهای نظامی قرار می گیرند و تعدادی ما بین دو باند است که زمانی که نشست و برخاست نباشد مورد استفاده قرار می گیرد. فرودگاه مهرآباد در حال حاضر دارای دو باند است. این فرودگاه بین‌المللی که در سال ۱۳۱۷ ساخته شده‌ در بخش غربی تهران واقع شده و نام خود را از روستای مهرآباد که پیشتر در آن منطقه قرار داشت گرفته‌است.
مرجع : ايسنا