به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۹:۱۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : ۳۱۱۸۹۶

ثبت رکوردی جدید از کاهش محبوبیت بایدن

ثبت رکوردی جدید از کاهش محبوبیت  بایدن
گروه بین الملل: نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، محبوبیت جو بایدن همزمان با افزایش موارد ابتلا به کرونا در سطح آمریکا، افزایش قیمت‌های کالاهای مصرفی و تلاش برای پیشبرد دستور کار قانونی او در کنگره این کشور، رکورد جدیدی را در کاهش محبوبیت تجربه کرده است.
محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا به ۴۱ درصد کاهش یافته که در نظرسنجی‌های انجام شده توسط این شرکت‌ها پایین‌ترین رقم ثبت‌شده برای بایدن است.همچنین بر اساس این نظرسنجی، ۵۵ درصد از بزرگسالان در آمریکا با عملکرد جو بایدن در ریاست جمهوری مخالفند.
با تفکیک گرایش‌های حزبی، ۲۹ درصد از مستقل‌های شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفتند که عملکرد بایدن را به شدت تایید یا صرفا تایید می‌کنند، در حالی که ۶۶ درصد آنها گفته‌اند که به شدت با این عملکرد مخالف یا صرفا مخالف هستند.۸۷ درصد دموکرات‌ها و تنها چهار درصد از جمهوری‌خواهان به این رئیس جمهوری آمریکا برای عملکردش در این سمت نمره مثبت دادند.
این محبوبیت در حالی برای بایدن ثبت شده که در یک نظرسنجی که نتایجش در ۹ دسامبر منتشر شد، رقم ۴۲ درصد برای محبوبیت او ثبت شده بود. اوج محبوبیتی که در این نظرسنجی‌ها برای بایدن ثبت شد، مربوط به اواسط آوریل با ثبت رقم ۵۴ درصد است.این نظرسنجی در تاریخ ۱۱ تا ۱۳ دسامبر و در دوره زمانی دشواری برای کاخ سفید متعلق به بایدن همراه با افزایش موارد ابتلا به COVID-۱۹ عمدتاً ناشی از شیوع سویه جدید اومیکرون، افزایش تورم در سراسر آمریکا و چشم‌اندازی کم‌فروغ برای برنامه‌های قانونی بودجه‌ای و  آب و هوایی دموکرات‌ها انجام شده است. برای این نظرسنجی ۱۴۰۰ فرد بزرگسال مورد پرسش قرار گرفتند.از سوی دیگر طبق یک نظرسنجی دیگر از هر ۱۰ فرد ثبت‌نامی به عنوان رای‌دهنده، چهار نفر گفتند فکر می‌کنند دموکرات‌ها و جو بایدن کمتر از حد انتظار دستاورد داشته‌اند.این نظرسنجی که توسط مورنینگ کانسالت و پولیتیکو انجام شد، نشان داد که ۴۱ درصد از افراد ثبت‌نامی به عنوان رای‌دهنده معتقدند که دموکرات‌های کنگره کمتر از حد توقع دستاورد کسب کرده‌اند، در حالی که در مقام مقایسه ۱۰ درصد معتقدند دموکرات‌ها در کنگره بیش از آنچه انتظار می‌رفت دستاورد داشته‌اند.
۳۲ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند که دموکرات‌های کنگره معادل آنچه از آنها انتظار می‌رفت دستاورد رقم زده‌اند و ۱۶ درصد هم نظری نداشتند.در  ارتباط با بایدن و دستور کار او، افراد ثبت‌نامی به عنوان رای‌دهنده درصدهای نسبتا مشابهی در مورد تاثیرگذاری او نشان دادند. ۴۲ درصد از این پاسخ‌دهندگان گفتند بایدن کمتر از آنچه آنها انتظار داشتند دستاورد کسب کرده است، در حالی که ۱۱ درصد گفتند که او بیش از آنچه آنها انتظار داشته‌اند دستاورد داشته است.سی و هشت درصد از افراد ثبت‌نامی به عنوان رای‌دهنده گفتند بایدن معادل آنچه که آنها انتظار داشتند دستاورد داشته، در حالی که ۹ درصد گفتند که نظری ندارند. این نظرسنجی در بازه ۱۸-۲۰ دسامبر از گروهی متشکل از ۱۹۹۸ فرد ثبت‌نام شده به عنوان رای‌دهنده انجام شده است.
با تفکیک گرایشات حزبی، دموکرات‌ها به احتمال بیشتری نسبت به گروه مستقل‌ها و جمهوری‌خواهان معتقدند که قانونگذاران حزبشان و همچنین جو بایدن بیشتر از سطح انتظار دستاورد داشته‌اند.
برچسب ها: جو بایدن
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *