به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۲:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ ساعت ۰۹:۰۹
کد مطلب : ۳۱۱۹۳۹

«قهرمان» نامزد اولیه اسکار ۲۰۲۲ شد

«قهرمان» نامزد اولیه اسکار ۲۰۲۲ شد
گروه فرهنگی: «قهرمان» آخرین ساخته اصغر فرهادی، امروز به عنوان یکی از 15 فیلم راه یافته به شورت لیست فیلم‌های خارجی معرفی شد و یک قدم به نامزدی اسکار نزدیکتر شد.شورت لیست‌های اسکار در ده رشته مختلف معرفی می‌شوند تا انتخاب را از میان تعداد بالایی گزینه به تعداد کمتری برسانند و در بخش‌هایی مثل موسیقی، فیلم کوتاه، جلوه‌های ویژه، مستند و فیلم بین‌المللی اعلام می‌شوند.

بنا به اعلام آکادمی اسکار «قهرمان» و 14 فیلم دیگر به مرحله بعدی راه پیدا کرده‌اند و اعضای آکادمی برای انتخاب نامزدها این 15 فیلم را مورد بررسی قرار خواند داد. نکته عجیب عدم حضور «تیتان» نماینده فرانسه و برنده نخل طلای امسال در این لیست است. اما رقبای اصلی فرهادی یعنی «دست خدا» از ایتالیا ، «ماشین من را بران» از ژاپن ، «کوپه شماره شش» از فنلاند و «بدترین آدم دنیا» از نروژ در این لیست حضور دارند. علاوه بر آثار بالا فیلم‌های زیر هم در شورت‌لیست فیلم خارجی حضور داشتند:
آزادی بزرگ- از اتریش
زمین بازی - از بلژیک
یک غژگاو در کلاس - از بوتان
Flee -از دانمارک
من مرد تو هستم -از آلمان
بره - از ایسلند
کندو - از کوزوو
دعاهایی برای دزدیده شده - از مکزیک
Plaza Catherdral -از پاناما
رئیس خوب - از اسپانیا
در سایر شورت‌ لیست ها هم که بیشتر در بخش‌های فنی هست، آخرین فیلم جیمز باند «زمانی برای مردن نیست» و «تلماسه» فعالترین حضور را دارند و به نظر می‌آید که بخشی از اسکارهای فنی بین این دو فیلم تقسیم خواهد شد.
برچسب ها: فیلم قهرمان