به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۱:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب : ۳۱۳۲۴۳

کاهش تمایل به فروش بیت کوین علیرغم ریزش

کاهش تمایل به فروش بیت کوین علیرغم ریزش
گروه اقتصادی:تحقیقات گلس نود نشان میدهد علیرغم ریزش قیمت بیت کوین در ساعات پایانی روز دوشنبه، همچنان شاهد کاهش تمایل دارندگان بلند مدت و میان مدت این ارز دیجیتال برای فروش آن هستیم.بداده‌های تحلیلی موسسه مشهور گلس نود (Glassnode) نشان می‌دهد که دارندگان بلندمدت بیت کوین، طی هفته‌های اخیر با وجود کاهش شدید قیمت، موقعیت فروش بیت‌کوین های خود را کاهش داده و تمایل چندانی به فروش ندارند. 
این در حالیست که بیت کوین بر اساس ارزش بازار نتوانست سطح ۵۲۰۰۰ دلار را بشکند و در نتیجه، در واپسین ساعات روز سه شنبه به ۴۹۳۰۰ دلار سقوط کرد.

قیمت بیت کوین از زمان اوج خود یعنی بالای ۶۹۰۰۰ دلار در نوامبر ۲۰۲۱ تقریباً ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یافته است. با این حال، تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که عرضه سرمایه گذاران از ۱۳.۴ میلیون بیت کوین تنها به ۱۳.۳ میلیون بیت کوین کاهش یافته است.گلس‌نود در خبرنامه‌ خود توضیح داد: چنین رفتار زنجیره‌ای معمولاً در بازارهای نزولی بیت‌کوین مشاهده می‌شود، که به شکلی مؤثر منجر به انتقال تدریجی بیت کوین از دارندگان خرد این ارز به سمت سرمایه گذاران بزرگی که اعتقادی راسخ به آن دارند، خواهد شد. 

گفتنی است، گلس‌نود دارندگان بلندمدت را به‌عنوان آدرس‌های کیف پولی دسته‌بندی می‌کند که بیت‌کوین را بیش از یک دوره ۱۵۵ روزه نگه می‌دارند - یک بازه زمانی که پس از آن، دارندگان از نظر آماری به احتمال کمتری بیت‌کوین‌های خود را خرج می کنند.داده‌ها نشان می‌دهد دارندگان بلندمدت از ژانویه ۱.۸ میلیون بیت‌کوین به حساب‌های خود اضافه کرده‌اند در حالی که عرضه کوتاه‌مدت ۱.۴ میلیون بیت‌کوین در همین مدت کاهش یافته است. 

به گفته این موسسه تحقیقاتی فعال در زمینه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی بلاکچین، برخی از دارندگان بلندمدت بیش از پنج سال است که به بیت کوین های خود دست نزده و بیش از ۲۳ درصد از عرضه ۲۱ میلیون بیت کوین در این دوره دست نخورده باقی مانده است.
برچسب ها: بیت کوین