به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۱۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ ساعت ۲۳:۰۸
کد مطلب : ۳۱۳۵۸۶

آهنگ آریاناسعید در بین آهنگ‌های انتخابی بلینکن

آهنگ آریاناسعید در بین آهنگ‌های انتخابی بلینکن
گروه موسیقی: انتونی بلینکن، وزیر خارجهٔ ایالات متحده امروز ۳۱ دسامبر فهرست از آهنگ‌های مورد پسند خود را که در سال ۲۰۲۱ تولید و نشر شده بود نشر کرد.
به گزارش هرات آنلاین، در میان ۳۶ آهنگ مورد پسند او، آهنگ “نفسم” آریانا سعید نیز قرار دارد. وزارت خارجهٔ ایالات متحده به نقل بلینکن نوشته که گفته است “موسیقی مردم را به هم نزدیک می‌سازد — از مرزها و همه چیزهای که ما را از همه جدا می‌سازد،‌ فراتر می‌رود”. این در حالی است که پس از مسلط شدن طالبان پخش موسیقی در رسانه‌های افغانستان متوقف شده و مردم نیز از هراس مجازات این گروه تروریستی، در ملا عام از نشر و شنیدن موسیقی خودداری می‌کنند.
در جریان سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱ گروه مرتجع طالبان هر نوع موسیقی را منع کرده و افرادی را که از این امر سرپیچی می‌کردند، بازداشت و مجازات می‌کرد. در رهنمود جدید طالبان که در شبکه های اجتماعی دست به دست شده است، از مردم خواسته شده که از پخش موسیقی در وسایط نقلیه نیز خودداری کنند.
پس از مسلط شدن طالبان بر افغانستان، شمار زیادی از آوازخوانان افغانستان را ترک کردند. در این اواخر، ویدیوی در رسانه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن شماری از تروریست‌های طالبان در حالی دیده می‌شوند که شماری از افراد به شکستاندن برخی از آلات موسیقی و سپس سر دادن تکبیر ترغیب می‌کنند.
این ویدیو‌ واکنش‌های منفی زیادی را در رسانه‌های اجتماعی به دنبال داشت.
برچسب ها: آریانا سعید