به روز شده در ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ساعت ۱۰:۰۵
کد مطلب : ۳۱۴۶۲۳
افزایش حقوق‌ها باعث ایجاد تورم می‌شود

توصیه عجیب یک نماینده به مردم برای کاهش تورم

توصیه عجیب یک نماینده به مردم برای کاهش تورم
گروه سیاسی: نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: افزایش حقوق ۱۰ درصد است و مردم بهتر است با این شرایط بسازند تا تورم مقداری کاهش پیدا کند. به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، غلامحسین رضوانی نایب رئیس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس گفت: با ناهماهنگی در پرداخت حقوق‌ها مواجه هستیم و ادارات مختلف جزیره‌ای عمل می‌کنند و این مسئله باعث بی‌عدالتی شده است. 
 
به گفته این نماینده مجلس، یکی از عوامل ایجاد تورم، کسری اعتبارات دولت است و در مقابل بار ناترازی بودجه روی دوش مردم می‌افتد. افزایش حقوق‌ها باعث ایجاد تورم می‌شود، ولی حقوق‌ها هم باید افزایش پیدا کند. علی رغم اینکه تاکید بر انسجام در پرداخت حقوق‌ها داریم، ولی به پرداخت حقوق‌ها جزیره‌ای نگاه می‌کنیم.

در بودجه سال آینده دولت گفته ۱۰ درصد افزایش حقوق در نظر گرفته شده، ولی این افزایش پاسخ گوی تورم نیست، ولی باید برای منافع کشور یکی الی دو سال مشکلات را تحمل کنیم تا مشکل تورم حل شود. البته اینکه مردم به افزایش ۱۰ درصدی اکتفا کنند و بخشی دیگر افزایش حقوق داشته باشند اصلا درست نیست و نباید این بی‌عدالتی وجود داشته باشد این مسئله را رضوانی تائید کرد.
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۰-۱۱-۱۷ ۰۸:۰۰ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۱۰:۳۷
با وجود چنین .... کلا خودکفا میشیم (381212)
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۱۰:۵۳
... با این توصیه هاشون (381213)
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۱۲:۰۶
جناب نماینده محترم این افزایش حقوق نیست که موجب تورم می شود بلکه افزایش نقدینگی و پایه پولی است که موجب تورم می شود .اگر افزایش حقوق از محل خلق نقدینگی نباشد نه تنها موجب تورم نمی شود بلکه موجب افزایش انگیزه برای تولید کالا و خدمات می شود. شما افزایش حقوق را می باید از محل حذف هزینه های غیر ضرور و جلوگیری از ریخت و پاش ها وواگذاری شرکت های ورشکسته و زیان ده دولتی که مصیبت اقتصاد ایران و محل بزرگ رانت خواری و حیاط خلوت مدیران و نمایندگان است تامین نمایید . آدرس غلط ندهید . (381219)
داردثوش
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۱۳:۴۸
جایگاه اقتصاد دان را گرفتی لااقل مصاحبه کمتر کن و از اقتصاددانها و صاحب ایده ونظریه بخواهید راهکار ارائه دهند (381225)
جوادی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۱۳:۵۲
آقای نماینده حقوق شما چنده و چقدر افزایش خواهد یافت (381226)
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۱۴:۵۸
کسری بودجه که مردم مقصر نیستن پول های که اختلاس ودزدیدن اضافه بودجه های مراکز فرهنگی که حتی از بودجه محیط زیست بیشتر است امثال خاوری ها وزنجانی ها ‌کاسبان تحریم ارز ۴۲۰۰تومانی (381232)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۱۵:۱۵
.......... (381233)
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۲۳:۲۵
........ شما نماینده مردم نیستید نماینده حاکمیتید ........ (381255)
۱۴۰۰/۱۰/۱۶ ۲۳:۲۵
... خدا لعنتتان کنه (381256)
کامی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۱۷ ۰۰:۳۴
با سلام، من پیشنهاد میکنم برای انتخاب نمایندگان محترم مجلس ابتدا یک آزمون درست و حسابی قرار بگیره و بعد کسانی که حد نصاب رو بدست بیاورند برای برگزاری انتخابات معرفی بشوند و از اونجایی که نمایندگان در مجلس در امور تخصصی و زیر بنایی کشور اعمال نظر میکنند پس برای تمام رشته های مورد نیاز در آزمون گنجانده بشه و ظرفیت رشته های مورد نیاز مشخص شده باشه، تنها راه نجات ایران همینه، چون دارم میبینم که افراد غیر متخصص در رشته های مختلف تعیین تکلیف میکنند مثلا کشاورزی، عمران، سلامت و..... (381263)