به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ساعت ۱۰:۱۳
کد مطلب : ۳۱۵۳۹۳

آتش‌سوزی در پارکینگ ساختمان مسکونی

آتش‌سوزی در پارکینگ ساختمان مسکونی
گروه حوادث: سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی حریق در پارکینگ یک ساختمان مسکونی خبر داد.به گزارش  ایسنا، سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این باره اظهار کرد: ساعت ١٩:٢١ شب جاری، یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی در خیابان زهدی در محدوده شرق تهران به سامانه ١٢۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد. در پی اطلاع این حادثه بلافاصله ۳ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه خودرو حامل تجهیزات تنفسی و نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند.
 
وی ادامه داد: محل آتش‌سوزی یک ساختمان ۵ طبقه مسکونی و ١۵ واحدی بود که طبقه همکف و زیرزمین آن کاربری پارکینگ داشت. در قسمت زیرزمین این ساختمان نیز ۳ دستگاه خودرو متوقف بود. یکی از این خودروها که پژو ٢٠۶ بود کاملا شعله‌ور شده و آتش در حال گسترش به اطراف بود. یک دستگاه خودرو تاکسی سمند نیز در مجاورت پژو ٢٠۶ پارک شده بود که آتش به قسمت‌های جلویی آن نیز سرایت کرده بود.

ملکی گفت: مقداری لوازم خانگی و پوشاک نیز در زیرزمین نگهداری می‌شد که آنها نیز دچار حریق شده بودند؛ همان‌طور که در حوادث بسیاری مشاهده می‌شود معضل نگهداری مواد قابل اشتعال در بسیاری از پارکینگ‌ها وجود دارد. باید از سوی کارشناسان بررسی شود که ابتدا خودروها شعله‌ور شده و حریق به لوازم سرایت کرده بود یا در اثر شعله‌ور شدن لوازم، خودروها نیز شعله‌ور شده بودند.
 
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران اظهار کرد: دود به طبقات بالاتر سرایت کرده و آتش در طبقه زیرزمین به سقف رسیده بود. حرارت بسیار زیاد بود و آتش‌نشانان همزمان با خاموش کردن آتش به طبقات بالا رفتند و بیش از ٢٠ نفر را از ساختمان خارج کردند. ۳ نفر دچار دودگرفتگی شده بودند که به عوامل اورژانس تحویل داده شدند.
وی در پایان گفت: در نهایت حریق اطفا شد و آتش‌نشانان محل حادثه را به سمت ایستگاه خود ترک کردند.
برچسب ها: آتش سوزی حوادث