به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۶:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ساعت ۱۷:۳۶
کد مطلب : ۳۱۵۵۲۹

پاسخ سخنگوی سپاه به اظهارات خانواده یکی از قربانیان هواپیمای اوکراینی

گروه سیاسی: سخنگوی سپاه با نقل روایت دیدار سرلشکر حسین سلامی با خانواده شهیدان اسدی لاری (شهدای پرواز هواپیمای اوکراینی) تصریح کرد: روایت خانم اسدی لاری از این دیدار ناقص، جهت‌دار و تحریف شده است.
پاسخ سخنگوی سپاه به اظهارات خانواده یکی از قربانیان هواپیمای اوکراینی
به گزارش سپاه نیوز، در پی انتشار گفتگوی زهرا امجد و محسن اسدی لاری مادر و پدر گرانقدر "محمد حسین و زینب اسدی لاری" از "شهدای پرواز هواپیمای اوکراینی" و انتساب سخنانی به سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در دیدار با آنان؛ سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه گفت: مادر محترمه شهیدان اسدی لاری در بیان چگونگی دیدار و نیز سخنان فرمانده کل سپاه با وی و همسرش دچار اشتباه شده‌اند و پس از گذشت حدود دو سال از این اتفاق ( بهمن ۹۸) نقل ناقص، جهت‌دار و تحریف شده ای را ارائه کرده‌اند. وی افزود: در آن سال مدتی قبل از حضور سردار سلامی در منزل شهیدان اسدی لاری، بر اساس تصمیم سپاه تعدادی از فرماندهان و مسئولین طی برنامه‌ای مامور ملاقات، عرض تسلیت و دلجویی از خانواده های معظم شهدای پرواز هواپیمای اوکراینی می شوند و بر اساس تقسیم کار صورت گرفته سردار سلیمانی ( معاون بازرسی سپاه ) در ساعت ۱۶ مورخ ۲۳ دی ماه ۹۸ به دیدار خانواده شهیدان اسدی لاری می‌روند و پدر بزرگوار شهیدان، آقای دکتر محسن اسدی لاری از سردار سلیمانی درخواست دیدار سردارسلامی را مطرح می‌کنند که متعاقبا پس از طرح موضوع با فرمانده کل سپاه و تاکید ایشان مبنی بر اینکه خودمان حضوراً خدمت خانواده خواهیم رسید، با برنامه‌ریزی بعمل آمده فرمانده کل سپاه در عصر پنج شنبه مورخ ۱۷ بهمن ماه ۹۸ به همراهی سردار سلیمانی ( معاون بازرسی سپاه)، سردار شریفی (مدیر ایثارگران سپاه ) و چند تن دیگر از مسئولین سپاه در منزل وی حضور می‌یابند؛ در این دیدار همچنین علاوه بر خانواده محترم تعدادی از بستگان نیز حضور داشتند.
سردار شریف با اشاره به گفتگوی سردار سلامی با خانواده شهید در فضایی حزن انگیز و در عین حال صمیمی خاطرنشان کرد: در این دیدار فرمانده کل سپاه با تسلیت و ابراز همدردی، پس از شنیدن سخنان پدر بزرگوار شهیدان مبنی بر اینکه فرزندان‌شان دارای عقاید مذهبی بوده و در آیین‌های گرامیداشت شهید حاج قاسم سلیمانی در کشورمان نیز شرکت کرده بودند و قصد داشتند پس از عزیمت به کانادا اقدام به برگزاری مراسمی برای سردار دلها نمایند، با تمجید از تربیت چنین فرزندانی توسط این خانواده و طلب علو درجات برای شهیدان، آنها را انسان هایی ارزشمند توصیف و اجرشان را مانند شهدای وسط میدان جنگ دانستند.
سخنگوی سپاه تصریح کرد: اینکه مادر گرامی شهیدان به طور نادرست سخنانی مبنی بر اینکه سردار سلامی گفتند "اگر اینها نبودند چه جنگی می‌شد؟ و اگر این اتفاق (سانحه) نمی‌افتاد ۱۰ میلیون جمعیت کشته می‌شدند و این واقعه باعث شد که این جنگ رخ ندهد!! " را به فرمانده کل سپاه نسبت داده‌اند؛ امری خلاف واقع و به دور از انصاف است.
 سردار شریف با تاکید بر این که خانم اسدی لاری در مصاحبه خود با روزنامه شرق از اصرار زیاد سپاه برای دیدار با خانواده و عدم قبول آن و واسطه شدن یکی از اعضای خانواده برای آمدن سردار سلامی خبر می‌دهد، افزود: هرچند سپاه دیدار با خانواده های این شهدای عزیز را برای خود افتخار و تکلیف می‌داند و در این راستا اراده خود را با حضور فرماندهان و مسئولین در منازل آنان نشان داده است، اما نقل خانم اسدی لاری درست و دقیق نبوده و همانگونه که گفته شد پدر ارجمند شهیدان دیدار با فرمانده کل سپاه را از سردار سلیمانی (معاون بازرسی سپاه ) خواسته بودند و ایشان و همسر محترمشان خانم اسدی لاری حتی در تاریخ ۹ آذر ماه ۹۹ کتاب نخبگان آسمانی را که پیرامون فرزندان‌شهید خود نوشته بودند را پس از حدود یکسال از دیدار به عنوان هدیه برای سردار سلامی ارسال کرده اند.
وی یادآور شد: پس از انتشار این مصاحبه و ویدیوی آن؛ سردار سلامی با اطلاع از این رخداد ضمن تسلیت و ابراز همدردی مجدد با این خانواده عزیز و دیگر خانواده‌های معظم شهیدان پرواز هواپیمای اوکراینی، تأکید کردند، ما نیزخود را در این ماجرا داغدار می دانیم و مطابق فرهنگ سازمانی سپاه و آموزه‌های دینی، خود را در غم آنان شریک دانسته و برای کاهش آلام همه خانواده های محترم از هیچ خدمت و تلاشی دریغ نخواهیم کرد. سخنگوی سپاه در پایان تصریح کرد: دشمنان ملت ایران که همواره در صدد تضعیف اقتدار، امنیت و وحدت ملی کشور عزیزمان بوده و با دستاویز قرار دادن هر ماجرایی، به عنوان دایه مهربان تر از مادر به تشویش اذهان و افکار عمومی می پردازند، بدانند با هوشمندی ملت فهیم ایران از جمله خانواده‌های معظم شهدای پرواز هواپیمای اوکراینی در این عرصه راه به جایی نخواهند برد و کلید واژه "سپر انسانی !" که از آغاز انقلاب تاکنون علیه فرزندان ملت ایران در این نهاد انقلابی و دیگر مدافعان وطن به کار گرفته شده است، نخ نما و شکست خورده است.

خانواده دو قربانی سرنگونی پرواز ۷۵۲:
فرمانده کل سپاه و معاونش به خانه‌مان آمدند و گفتند اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ می‌شد!


محسن اسدی‌لاری و زهرا مجد، والدین محمدحسین و زینب اسدی‌لاری که در حادثه شلیک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی جان باختند فاش ساختند، کسی که به آنها گفته است اگر هواپیما سقوط نمی‌کرد جنگ با آمریکا درمی‌گرفت، حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، بوده است. آقای اسدی‌لاری و خانم مجد، اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در گفت‌وگو با روزنامه شرق که امروز دوشنبه ۲۰ دی منتشر شده است، گفتند که آقای سلامی حدود چهل روز پس از سانحه سرنگونی هواپیما با واسطه یکی از اعضای خانواده این دو مخفیانه به دیدار آنها آمده است. زهرا مجد اظهار داشت: «ایشان حسین سلامی با معاونش آمد و چقدر گریه و زاری و این‌ها که کاش من در آن هواپیما بودم و کاش من رفته بودم و... بعد گفتند شما می‌دانید بچه‌های شما چه جایگاهی دارند و از شهید وسط جبهه جنگ هم نقششان بیشتر است... می‌گفتند می‌دانید اگر اینها نبودند، چه جنگی می‌شد؟ گفت اگر که این اتفاق نمی‌افتاد، ۱۰ میلیون جمعیت کشته می‌شدند و این واقعه باعث شد که این جنگ رخ ندهد!» زهرا مجد معتقد است که «متهمان اصلی کسان دیگری هستند. آنها ۱۰ متهمی را جلوی دادگاه می‌نشانند که حتی احراز هویت نشده‌اند. آن کسی را که آنجا نشسته و می‌گویند اپراتور پدافند بوده هم ما نمی‌دانیم واقعا خودش است یا نه». او از محدودسازی برگزاری مراسم برای فرزندانشان هم گفته: «گرفتن مراسم امسال خیلی سخت‌تر از پارسال است. مراسم خانه‌ای که ما داریم می‌گیریم، از کلانتری محل آمدند دم خانه و گفتند که شما مراسم دارید؟ گفتند کِی دارید؟ چطوری است؟ چه برنامه‌ای دارید؟...الان که سالگرد می‌گیریم، باید بهشان اطمینان بدهیم که جمعیت زیاد نمی‌آید. ما آزاد نیستیم که هر کاری و هر صحبتی که خواستیم بکنیم». به گفته محسن اسدی لاری، آنها از «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی، «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه و «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده هوا فضای سپاه شکایت کرده‌اند.

۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۲۰:۲۰
چون كاهنان به فرعون گفتند كه از بنى إسرائيل و سِبطيان پسرى متولّد می‌شود كه تاج و تخت تو را بر هم می‌زند، او شروع به كشتن پسران نمود و هر پسرى كه از هر زن سبطى متولّد مي‌شد سر می‌بريد.!!!
ده میلیون نفر با افتخار شهید میشدیم بهتر از این جنایت بود (381429)
۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۲۰:۲۴
خداوند در قرآن مى فرماید: ((و من یقتل مومنا متعمدا فجزاوه جهنم خالدا فیها و غضب الله علیه و لعنه و اعد له عذابا عظیما.)) و کسى که فرد با ایمانى را از روى عمد بکشد, مجازات او دوزخ است, در حالى که جاودانه در آن مى ماند, و خداوند بر او غضب مى کند و او را لعنت کرده و از رحمتش دور مى سازد. (381431)
۱۴۰۰/۱۰/۲۰ ۲۰:۲۸
((ابوسعید خدرى)) نقل مى کند: به رسول خدا(ص) خبر دادند که یکى از مسلمانان کشته شده, ولى معلوم نیست که قاتلش کیست. رسول خدا(ص) در حالى که خشمگین بود مردم را به مسجد فراخواند و بر فراز منبر رفت و پس از حمد و ثناى الهى فرمود: ((مسلمانى کشته مى شود و کسى از قاتل او خبر ندارد! سوگند به خداوندى که جانم در اختیار او است. هر گاه اهل آسمانها و زمین براى کشتن یک نفر مومن اتفاق کنند, یا به آن راضى شوند, خداوند همه آنها را وارد آتش دوزخ گرداند! بحار, ج 104, ص 384. (381432)
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۰۱:۲۳
سلام داداش چی میگی برا خودت این حدیثها برای موقعی که جون آدمها ارزش داره ،هر روز تو این دخمه شاهد مردن پیر و جوان هستیم. (381444)
سیروس
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۰۱:۲۰
سلام مردم ایران چقدر ساده ایم ،عین السد را توری میزنیم که یه نفر امریکایی نمیره،بعد اما هواپیمای مسافربری خودی را ساقط می کنیم ،برای اینکه جنگ نشه!
................... (381443)
خداوند لعنت کنه روحانی و طیفش بهار نیوز خائن سپاه قهرمان رو نمیتونی به چالش بکشید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۰۶:۴۴
.... چپ (381446)
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۵:۲۸
بنده خدا کدام قهرمان بحث جنایتی استکه رخ داده چرا همه چیز را قاطی میکنید چه ربطی به روحانی داره هرچند اونهم خائنی بیش نبود (381466)
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۹:۰۱
گندکاری چه ربطی به روحانی داره (381478)
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۰۸:۳۳
سه رکن اساسی جمهوری اسلامی:
1.......... (381449)
پيام
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۰۸:۴۳
به كدامين گناه كشته شديد (381450)
۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ۱۱:۲۳
واقعا باید به سخنگوی سپاه برای این ... آفرین گفت کار مسئولین این مملکت شده تکذیب واقعیت اما بدانید این مسافرین بنا حق کشته شدن خدا خود بزرگترین انتقام گیرنده است فراموش نکنید (381456)