به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۱:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ساعت ۱۰:۲۹
کد مطلب : ۳۱۵۶۰۱

هند به دنبال مدرنیزه کردن ارتش خود

هند به دنبال مدرنیزه کردن ارتش خود
گروه بین الملل: وضعیت ژئوپلیتیک و چشم‌انداز امنیتی در حال تغییر، دولت هند را به تسریع بروزرسانی نظامی سوق داده است.
 در ۲۴ دسامبر سال گذشته هواپیمای میگ-۲۱ نیروی هوایی هند در حین یک رزمایش در ایالت غربی راجاشتان سقوط کرد که منجر به مرگ یک خلبان شد.
این تازه‌ترین مورد از مجموعه سوانح مشابه در ۲۰۲۱، یکی از مرگبارترین سال‌ها برای نیروی هوایی هند بود. این سانحه همچنین چند هفته پس از آن اتفاق افتاد که ژنرال بیپین راوات، رئیس ستاد دفاعی هند در سانحه سقوط بالگردش جان باخت.گرچه علت این سانحه هنوز در دست بررسی است، اما حادثه ۲۴ دسامبر، پنجمین مورد از مجموعه سقوط جت‌های میگ-۲۱ در سال ۲۰۲۱ بود.
فجایع هوایی بار دیگر مسئله تجهیزات منسوخ و قدیمی ارتش هند و لزوم بروزرسانی آن را به یکی از موضوعات بحث روز تبدیل کرده است.متخصصان دفاعی می‌گویند که شرایط ژئوپلیتیک در حال تحول و چشم‌انداز امنیتی این شبه قاره، دولت هند را به تسریع بروزرسانی ارتش واداشته است.آمریتا جاش، استادیار دپارتمان ژئوپلیتیک و روابط بین‌الملل یکی از دانشگاه‌های هند گفت: به دلیل تنش‌ها با چین، بن‌بست نظامی در لاداخ و البته درگیری‌های مداوم با پاکستان، از سال گذشته ما شاهد جهش ناگهانی روند بروزرسانی بوده‌ایم.
بهارات کارناد، یک مختصص امنیت ملی نیز گفت، طرح بروزرسانی تجهیزات نظامی، به خوبی برنامه‌ریزی نشده است. 
برچسب ها: هند
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *