به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۸:۴۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ ساعت ۱۸:۳۵
کد مطلب : ۳۱۵۶۸۲

تاثیر افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی روزانه

تاثیر افزودن روغن زیتون به رژیم غذایی روزانه
گروه علمی:مصرف کمتر از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون خطر مرگ را کاهش می‌دهد.در مطالعه‌ای در مجله کالج آمریکایی قلب و عروق آمده است: افزودن کمتر از یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به رژیم غذایی، خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی یا ریوی و همچنین اختلالات مغزی و سرطان را کاهش می‌دهد.
 
در مقایسه با شرکت کنندگانی که به ندرت یا هرگز از روغن زیتون مصرف نمی‌کردند، افرادی که روزانه نصف قاشق غذاخوری یا بیشتر روغن زیتون به رژیم غذایی خود اضافه می‌کردند، ۱۹ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی هستند.به گفته محققان، این افراد ۱۷ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از سرطان و ۱۸ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری ریوی بودند.

علاوه بر این، این میزان مصرف روغن زیتون با کاهش ۲۹ درصدی خطر مرگ ناشی از بیماری‌های عصبی مانند آلزایمر و پارکینسون مرتبط است.محققان آمریکایی تاکید کردند که یافته‌های آن ها تایید کننده دستورالعمل‌های غذایی موجود برای افزایش مصرف روغن زیتون و سایر روغن‌های گیاهی غیر اشباع است.
برچسب ها: روغن زیتون
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *