به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب : ۳۱۵۷۴۷

سؤال روز پرسپولیس؛ کریم باقری کجاست؟

سؤال روز پرسپولیس؛ کریم باقری کجاست؟
گروه ورزشی: بدون تردید یکی از عوامل موفقیت پرسپولیس در طول سال‌های گذشته نقش‌آفرینی فعال کریم باقری بوده است. کریم باقری یکی از کاریزماتیک‌ترین چهره‌های تاریخ فوتبال ایران به‌شمار می‌رود که اگرچه به اسم کمک مربی روی نیمکت سرخ‌ها می‌نشیند، اما همه می‌دانند داعیه فنی چندانی ندارد و بیشتر به تحکیم انضباط و اداره بحران‌ها در پرسپولیس مشغول است. نقش کریم در این مورد آنقدر حیاتی بوده که برانکو و کالدرون نتوانستند قید استفاده از او را بزنند و حتی سرمربی آرژانتینی سابق قرمزها هم به تازگی بار دیگر به تمجید از این چهره محبوب پرداخت. اگرچه در بدو حضور یحیی گل‌محمدی روی نیمکت پرسپولیس شایعاتی در مورد قطع همکاری باقری با سرخپوشان به گوش می‌رسید، اما این موضوع خیلی زود منتفی شد و کریم همچنان روی نیمکت تیم باقی ماند. وضع طوری است که حتی با وجود اعلام نیاز تیم ملی به باقری هم او از پرسپولیس جدا نشد و هر دو پست را با هم نگه داشت.

گل به الدوحیل را یادتان هست؟
نکته کلیدی اما اینجاست که این اواخر به‌نظر می‌رسد نقش کریم باقری در پرسپولیس کمرنگ‌تر از هر زمان دیگری شده است. مدت‌هاست که باقری را با شور و عطش معروفش کنار زمین نمی‌بینیم. چه در دوره برانکو و چه زمان کالدرون، کریم در اغلب مسابقات بارها لب خط می‌آمد و با فریادهایش بازیکنان را تهییج می‌کرد. شاید یکی از ماندگارترین قاب‌های این سالیان پرسپولیس مربوط به زمانی باشد که گادوین منشا در جریان بازگشت تاریخی پرسپولیس برابر الدوحیل قطر، گل سوم سرخپوشان را به‌ثمر رساند. بعد از آن گل فراموش‌نشدنی، کریم باقری چنان از خود بی‌خود شده بود که پیش از شروع جشن منشا وارد زمین شد! این شرایط خیلی با حالا فرق دارد؛ حالا که مطلقا کریم را نمی‌بینیم و وقتی کار سرخپوشان در بازی با پدیده مشهد گره خورده، دوربین تصویری یخ‌زده از باقری را روی نیمکت تیم به نمایش می‌گذارد. اینجاست که تازه همه یادشان می‌افتد آقا کریم هم هست.

نقشی که کمرنگ شد
شاید یکی از تفاوت‌ها در این باشد که با حضور یحیی گل‌محمدی، نقش دستیار ویژه او را حمید مطهری برعهده گرفت. در دوران مربیان خارجی پرسپولیس، کریم نفر اول ایرانی کادر بود و به همین دلیل در نقش واسطه بازیکنان و سرمربی عمل می‌کرد. او در آن زمان وظیفه پررنگ‌تری برای خودش متصور بود، اما حالا با حضور مطهری و افشین پیروانی، آقا کریم تا حدود زیادی به حاشیه رانده شده است. حتی شاید در حوزه مسائل انضباطی هم اوضاع مثل گذشته نباشد؛ چرا که اواخر فصل قبل اصطکاک باقری با حامد لک پیش آمد و کمی مربی سرخ‌ها را دلسرد کرد.

پرسپولیس کریم «پرشور» لازم دارد
در هر صورت به‌نظر می‌رسد این شرایط برای پرسپولیس چندان مطلوب نیست. حیف است سرمایه‌ای مثل کریم باقری مهجور و زاویه‌نشین شود. وقتی تیم ملی مملکت برای پیشبرد کارش به باقری احساس نیاز می‌کند، چرا پرسپولیس نباید در ازای قراردادی که با کریم دارد از او استفاده کند؟ سرخ‌ها برای رستاخیز هیجانی و عاطفی، دوباره نیاز به همان کریم باقری سرزنده و پرحرارت دارند؛ مردی که حضورش لب خط، انگیزه‌ای مضاعف برای هر بازیکنی به‌شمار می‌آید. او را بیشتر بازی بدهید.
مرجع : روزنامه همشهری
برچسب ها: کریم باقری