به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۰۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ساعت ۱۲:۱۷
کد مطلب : ۳۱۵۷۹۵

کی‌روش: حتی مادربزرگم هم فهمید که پنالتی است

گروه ورزشی: کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی مصر، از داوری دیدار برابر نیجریه بسیار ناراحت است.
کی‌روش: حتی مادربزرگم هم فهمید که پنالتی است
 تیم ملی مصر شب گذشته در اولین بازی از مرحله گروهی جام ملت‌های 2021 آفریقا به مصاف نیجریه رفت و با یک گل در این بازی شکست خورد. 
مصر نتوانست عملکرد خوبی را در این بازی به نمایش بگذارد و شکست نیز نتیجه‌ای نبود که این تیم از آن راضی باشد. 
نیجریه در تمامی طول بازی تیم خطرناک‌تر میدان بود و موقعیت‌های دیگری را نیز روی دروازه حریف ایجاد کرد تا فرصت افزایش فاصله را داشته باشد اما درخشش دروازه‌بان مصر مانع از دریافت گل‌های بیشتر شد. 
با این حال صحنه‌ای در این بازی وجود داشت که موسس سیمون اقدام به سرنگون کردن زیرو در محوطه جریمه نیجریه کرد اما داور بازی تصمیم گرفت که خطای وینگر زمالک را اعلام کند. 
علیرغم اعتراض و فشاری که از سوی بازیکنان مصر وارد شد، داور بازی خطا را به سود نیجریه اعلام کرد و کمک داور ویدیویی نیز از او نخواست که این صحنه را در کنار زمین بازبینی کند. 
کارلو کی‌روش از این موضوع به شدت عصبانی است و تاکید دارد که این صحنه به حدی واضح بوده که حتی مادربزرگش نیز می‌توانست آن را پنالتی اعلام کند. 
 


این مربی پرتغالی پس از بازی به آفریقافوت یونایتد گفت:« در نیمه دوم پنالتی بسیار واضحی به سود ما رخ داد که داور اعلام نکرد و کمک داور ویدیویی هم دخالت نکرد. شاید در آن زمان سیستم کمک داور ویدیویی کار نمی‌کرد. مشخصا این صحنه پنالتی بود. امروز روز ما نبود و البته روز خوبی هم برای داوری نبود. حتی مادربزرگ هم من هم می‌توانست بفهمد که پنالتی است»
کی‌روش در ادامه اضافه کرد:« این فاجعه است چون داورانی در اتاق کمک داور ویدیویی نیز حضور داشتند. این غیرقابل قبول است. خودتان بار دیگر این صحنه را نگاه کنید. باورکردنی نیست که با وجود تمام داورها، هیچکس متوجه این پنالتی نشد.»
این اولین بار پس از جام ملت‌های آفریقا در سال 2002 بود که مصر این رقابت‌ها را با شکست شروع می‌کرد. این تیم در آن سال نیز در بازی اول با یک گل برابر سنگال شکست خورد. 
مصر حالا باید برابر سودان و گینه بیسائو به پیروزی برسد تا بتواند به مرحله یک هشتم این رقابت‌ها صعود کند.