به روز شده در ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۹:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب : ۳۱۵۸۳۱

کاهش ۱۵ درجه ای دمای گیلان

کاهش ۱۵ درجه ای دمای گیلان
گروه جامعه: مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: از عصر و شب پنجشنبه با نفوذ توده هوای سرد و نیز شمالی شدن جریانات شرایط برای بارندگی و وزش باد و بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها مهیا می شود.به گزارش ایسنا، محمد دادرس آسمان گیلان را صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش ابر و وزش بد جنوبی دانست و اظهار کرد: سیاهکل با ۱۷ و اسب وونی با هفت درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و سردترین نقاط استان هستند.
 
وی با بیان اینکه نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جریانات جنوبی تا فردا در منطقه است، افزود: طی امروز و فردا در برخی نقاط شاهد وزش باد جنوبی و همچنین افزایش نسبی دما خواهیم بود.مدیرکل هواشناسی گیلان، با اشاره به آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی در استان، تصریح کرد: به تدریج از عصر و شب پنجشنبه با نفوذ توده هوای سرد و نیز شمالی شدن جریانات شرایط برای بارندگی و وزش باد و بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها مهیا می شود.

دادرس از کاهش ۱۰ تا ۱۵ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در برخی نواحی مستعد جلگه ای انتظار بارش برف یا مخلوط برف و باران را تا اوایل روز شنبه داریم.وی با بیان اینکه احتمال آبگرفتگی، کولاک برف در مناطق کوهستانی، خسارت به محصولات کشاورزی و... تا جمعه وجود دارد، گفت: بیشینه ارتفاع موج طی امروز و فردا تا یک متر پیش بینی می شود.
برچسب ها: هواشناسی
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *