به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۹:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ساعت ۱۸:۳۰
کد مطلب : ۳۱۵۸۷۶

اصلاحات در تشکیلات نیروهای مسلح قزاقستان

اصلاحات در تشکیلات نیروهای مسلح قزاقستان
گروه بین الملل: نخست وزیر قزاقستان در اولین جلسه کابینه جدید به وزارت دفاع دستور داد تا پیشنهاداتی را در خصوص اصلاح نیروهای مسلح و سازمان‌های اطلاعاتی این کشور ارائه دهد.
 علی‌خان اسماعیلوف، اظهار کرد: وزارت دفاع به‌ صورت مشترک با نهادهای ذی‌نفع، پیشنهاداتی را برای اصلاح نیروهای مسلح و سازمان‌های اطلاعاتی و افزایش بنیادی توان دفاعی ارتش به کارکنان شورای امنیت ارائه دهد.این اصلاحات بر افزایش توانایی ارتش قزاقستان متمرکز خواهد بود و قرار است پیشنهادها در این زمینه، تا هفته آینده به شورای امنیت ملی این کشور ارائه شود.
همچنین در اولین جلسه دولت قزاقستان، علی‌خان اسماعیلوف دستور داد تا کنترل بر "گردش تسلیحات" و "گسترش افراط‌گرایی" تقویت شود.
در همین حال قاسم جومارت توکایف، رئیس‌جمهوری قزاقستان  به قانونگذاران کشورش گفت: در سخنرانی آتی‌ام خطاب به ملت در سپتامبر آینده بسته جدید اصلاحات سیاسی را ارائه خواهم کرد که براساس مذاکرات سازنده گسترده با ملت و کارشناسان تنظیم خواهد شد.ظرف روزهای گذشته چندین ساختمان دولتی در شهرهای مختلف قزاقستان برای مدت کوتاهی به دست معترضان ضد دولتی افتاد و آتش‌سوزی‌هایی رخ داد. جرقه این اعتراضات با افزایش بهای سوخت زده شد که به خشونت کشید. همچنین به نیروهای امنیتی دستور شلیک داده شد تا اعتراضات را سرکوب کنند.
مقامات قزاقستان تقصیر این خشونت را به گردن "افراطگرایانی" از جمله "شبه‌نظامیان اسلامگرای آموزش‌دیده در خارج" می‌اندازند. مقام‌های قزاقستان همچنین از بلوک نظامی تحت امر روسیه خواستند تا نیرو اعزام کند و دولت آن گفته است که این نیروها برای حفاظت از سایت‌های استراتژیک مستقر شدند، اقدامی که ایالات متحده آن را زیر سوال برد.  


 
برچسب ها: قزاقستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *