به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۲:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ ساعت ۱۸:۳۲
کد مطلب : ۳۱۵۸۷۸

طالبان به جای پول به کارمندان گندم می‌دهد

طالبان به جای پول به کارمندان گندم می‌دهد
گروه بین الملل: دولت طالبان افغانستان گفت، در پی تشدید بحران مالی، برنامه غذا در برابر کار را که در آن به جای پول نقد به هزاران تن از کارمندان دولت گندم می‌دهد، گسترش می‌دهد.
 مقام‌های کشاورزی دولت طالبان افغانستان در یک نشست خبری اعلام کردند، گندم که به صورت گسترده از هند به دولت قبلی کابل مورد حمایت آمریکا اهدا شده بود، برای پرداخت دستمزد به ۴۰ هزار کارمند استفاده می‌شود و بر این اساس برای پنج ساعت کار روزانه ۱۰ کیلوگرم گندم به کارمندان داده می‌شود.این برنامه که برای پرداخت به کارمندان بخش دولتی در کابل است، در سراسر این کشور گسترش می‌یابد.فاضل بری فضلی، یکی از مقام‌های وزارت کشاورزی دولت طالبان افغانستان گفت: ما آماده‌ایم تا هر کاری می‌توانیم برای کمک به مردم افغان انجام دهیم.
وی ادامه داد، دولت طالبان افغانستان قبلا ۱۸ تن بیشتر گندم از پاکستان دریافت کرده و قرار است ۳۷ تن دیگر هم دریافت کند و با دولت هند هم برای دریافت ۵۵ تن گندم در حال گفت‌وگوست. ما برنامه‌های زیادی برای غذا در برابر کار داریم.هنوز مشخص نیست که چه مقدار گندم اهدایی قرار است به صورت کمک‌های بشردوستانه و چه مقدار برای پرداخت به کارمندان دولت مورد استفاده قرار گیرد.
گسترش این برنامه از رشد مشکلات دولت طالبان افغانستان در پرداخت دستمزد به کارمندان آن هم در زمانی حکایت دارد که این کشور با مشکل نقدینگی روبروست و احتمالا سوالاتی را در میان اهداکنندگان درباره استفاده از کمک‌های بشردوستانه برای اهداف دولتی به وجود می‌آورد.تحریم‌های بین‌المللی علیه اعضای طالبان، مسدودسازی دارایی‌های بانک مرکزی و توقف ناگهانی کمک‌های بین‌المللی که زمانی ستون اصلی اقتصاد این کشور بود باعث شده تا طالبان افغانستان با نقدینگی محدود دولت و افزایش بحران اقتصادی روبرو باشد.کمک‌های بشردوستانه در حالی ادامه دارد که دولت‌های خارجی تلاش کرده‌اند تا میلون‌ها تن را در افغانستان از گرسنگی نجات دهند.
آژانس‌های سازمان ملل از اهداکنندگان خواستند تا ۴.۴ میلیارد دلار کمک‌های بشردوستانه برای افغانستان در ۲۰۲۲ در نظر بگیرند و این مبلغ را یک "شکاف توقف ضروری" برای تضمین آینده این کشور نامیده‌اند.
 
برچسب ها: افغانستان
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *