به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب : ۳۱۵۹۱۲

کبک کانادا از واکسن نزده‌ها مالیات می‌گیرد

کبک کانادا از واکسن نزده‌ها مالیات می‌گیرد
گروه جامعه: کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر جهان پیشرفت بزرگی در زمینه واکسیناسیون کرونا داشته است. با این وجود نخست‌وزیر استان کبک تصمیم دارد برای دریافت مالیات سراغ افرادی برود که حاضر به دریافت واکسن نیستند.
فرانسوا لوگو، نخست‌وزیر استان کبک کانادا از تصمیم دولت محلی برای در نظر گرفتن "مالیاتی قابل توجه" برای افرادی خبر داد که به دلایل غیرپزشکی از دریافت واکسن کرونا امتناع می‌کنند.
میزان مالیات و این که این طرح از چه زمانی اجرا خواهد شد هنوز مشخص نیست.فرانسوا لوگو با اشاره به این که ۱۰ درصد جمعیت کبک واکسن نزده‌اند، فشار این عده بر سیستم درمانی را "بسیار سنگین" ارزیابی کرد.نخست‌وزیر استان کبک پیامدهای تصمیم به عدم دریافت واکسن به دلایل غیرپزشکی را برای کادر درمان گسترده خواند و گفت پرداخت این هزینه نباید بر عهده همه ساکنان کبک باشد. او گفت ۵۰ تا ۱۰۰ دلار مبلغ مناسبی برای "سهم مشارکت در سلامت" نیست و رایزنی با وزارت دارایی کبک در این باره در جریان است.سویه اومیکرون در کانادا نیز مانند اروپا و ایالات متحده آمریکا به سرعت در حال گسترش است. با این حال، شمار مبتلایان در کانادا به طور قابل توجهی کمتر از کشور همسایه، آمریکاست.
کانادا با بیش از ۸۷ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال واکسینه‌شده (دوز اول و دوم) از جمله کشورهایی است که بالاترین آمار واکسیناسیون عمومی در سطح جهان را دارد.دولت کانادا در نوامبر ۲۰۲۱ نیز از طرح‌هایی برای تصویب قانون جرم‌انگاری اعتراضات علیه واکسیناسیون در بیمارستان‌ها خبر داده بود. برای مثال اصلاحاتی در قوانین کیفری پیشنهاد شده که برای ارعاب و تهدید کادر بهداشت و درمان یا ممانعت از انجام کار آنها تا ده سال حبس در نظر گرفته شود.


 
برچسب ها: کانادا