به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۱:۴۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ساعت ۱۴:۴۷
کد مطلب : ۳۱۵۹۴۰

ثروتی که به ارث رسید

ثروتی که به ارث رسید
گروه اقتصادی: نشریه اقتصادی فوربس در یکی از تازه‌ترین گزارش‌های خود در ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی فهرست ثروتمندترین افراد جهان را منتشر کرد که طبق آن هنوز جف‌بزوس بنیان‌گذار و مالک شرکت آمازون با ۱۷۷ میلیارد دلار ثروت در صدر قرار دارد.
 پس از او نیز نام چهره‌هایی مانند ایلان ماسک، مالک تسلا با ۱۵۱ میلیارد دلار ثروت، خانواده برنار آرنو سرمایه‌گذار فرانسوی، بیل گیتس بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت، مارک زوکربرگ بنیان‌گذار فیسبوک و وارن بافت کارآفرین مشهور آمریکایی دیده می‌شود.
هرچند بیل گیتس پس از طلاق از ملیندا برای مدتی جایگاه چهارمین فرد ثروتمند جهان را از دست داده بود. فوربس به تداوم کرونا و در‌عین‌حال افزایش بهای ارز‌های دیجیتال و قیمت سهام اشاره می‌کند و خبر داد که تعداد میلیاردر‌های جهان به رقم دوهزارو ۷۵۵ نفر افزایش یافته که ۶۶۰ نفر بیشتر از میلیاردر‌های سال ۲۰۲۰ میلادی است.در این فهرست نام زنان ثروتمند جهان نیز دیده می‌شود که در صدر آن‌ها زنانی قرار دارند که ثروت خود را یا به خاطر ارث به دست آوردند یا به خاطر جدایی از همسرشان! فرانسواز بتانکور، تاجر فرانسوی و دختر آندره بتانکور، بنیان‌گذار شرکت فرانسوی اورئال در صدر آن قرار دارد.خانم بتانکور در‌حال‌حاضر با حدود ۷۴ میلیارد دلار ثروت، دوازدهمین فرد ثروتمند جهان است. خانم بتانکور ۶۸ ساله از سال ۱۹۹۷ میلادی عضو هیئت‌مدیره شرکت محصولات آرایشی اورئال است.
او پس از آن به ثروتمندترین زن جهان تبدیل شد که با مرگ مادر ۹۴ساله‌اش در سال ۲۰۱۷ میلادی وارث اصلی این شرکت شد.او در کنار بهره‌مندی از ثروت سرشاری که از پدر و مادرش به ارث برده، چند جلد کتاب عمدتا در موضوعات مذهبی نیز به چاپ رسانده است.
دومین زن ثروتمند جهان آلیس والتون ۷۲‌ساله، تاجر آمریکایی و دختر سام والتون، بنیان‌گذار شرکت‌های زنجیره‌ای «وال‌مارت» با ثروتی حدود ۶۲ میلیارد دلار است.
او هفدهمین فرد ثروتمند جهان نیز محسوب می‌شود. او نیز به‌جای کار در شرکت والمارت مانند دیگر اعضای خانواده، ترجیح داده است که وقتش را صرف هنر کند و به همین دلیل سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را در بخش افتتاح موزه‌های هنری انجام داده است.پس از او مکنزی اسکات، نویسنده و همسر سابق جف بزوس مالک آمازون ثروتمندترین زن جهان محسوب می‌شود که با ثروتی بالغ بر ۵۳ میلیارد دلار در رتبه ۲۲ افراد ثروتمند جهان قرار دارد.خانم مکنزی اسکات در سال ۲۰۱۹ میلادی پس از ۲۵ سال زندگی مشترک از جف بزوس طلاق گرفت و به‌این‌ترتیب ۲۵ درصد از سهام آمازون را صاحب شد.او وعده داده که دست‌کم نیمی از دارایی‌هایش را در طول زندگی‌اش ببخشد و به همین دلیل در سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۵.۸ میلیون دلار از دارایی‌اش را به ۵۰۰ سازمان غیرانتفاعی اهدا کرد.خانم اسکات بار دیگر در ژوئن ۲۰۲۱ میلادی نیز از اهدای ۲.۷۴ میلیارد دلار دیگر به ۲۸۶ گروه فعال در امور بشردوستانه خبر داد.
او که به‌عنوان نویسنده و نیکوکار در جهان شناخته می‌شود، بلافاصله پس از جدایی از جف بزوس، بر پایه برآورد ثروت ۶۶.۴ میلیارد دلاری، برای مدتی ثروتمندترین زن جهان بود.
 
برچسب ها: ثروتمندترین