به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ساعت ۱۶:۴۳
کد مطلب : ۳۱۵۹۵۳

احمدی‌نژاد! تازه یاد وثوقی و ملک‌مطیعی افتاده

احمدی‌نژاد! تازه یاد وثوقی و ملک‌مطیعی افتاده
گروه فرهنگ وهنر: کاوه معین‌فر در عصر ایران نوشت: در این روزها شاهد اتفاقات جالبی از سیاستمداران هستیم، محمود احمدی نژاد در یک مصاحبه تصویری با محمدرضا تقوی‌فرد نکات جالب توجهی درباره سینما گفته است.
احمدی نژاد در پاسخ به این سؤال که چقدر اهل سینما است، گفت: «شرایط من اقتضاء نمی کند که دائما به سینما بروم، اما در جریان روند امور هستم. قبل از انقلاب هم سینما می رفتیم. فیلم هایی مانند "ده فرمان" را دیده ام که آن زمان جزو فیلم های برجسته بود، فیلم هایی مانند "قیصر" ، " گوزن ها" و "رضا موتوری" را هم دیده ام.
بازی خوب بهروز وثوقی که خودش سطح فیلم را بالا می برد. یعنی آنقدر بازی اش خوب بود که خودش به تنهایی سطح فیلم را بالا می برد. فیلم های زیادی دیدیم. آن زمان فردین فیلم های زیادی بازی می کرد. دوره ما دوره فردین و بیک ایمانوردی بود… آن زمان فیلم های سیاسی هم می دیدیم. مثل فیلم کُندو و فیلم های دیگر… فیلم گاو را هم دیده ام.»
البته او قبل تر هم در تیر ماه 1399 یک مصاحبه با بهمن بابازاده داشت و درباره موسیقی و استاد شجریان، شادمهر عقیلی، معین اصفهانی و ... حرف‌هایی زده بود. همان موقع هم در یادداشتی اشاره کردم که «آقای احمدی‌نژاد! با «لیدی گاگا» هم آهنگ بخونی چیزی رو از یادمون نمی‌بره»
شاید برخی بگویند این که الان احمدی نژاد چنین حرف‌هایی می‌زند یک نکته مثبت دارد و آن این است که نشان می‌دهد او هم مانند سایر افراد جامعه اهل سینما رفتن بوده است، اما واقعا نکته مهم در این مصاحبه این است که او همیشه از واقعیت جامعه دور است و انگار هیچ اهمیتی هم برایش ندارد.
در زمانه‌ای که مشکل اقتصادی گریبانگیر تمام جامعه شده است و در چند روز اخیر بحثی چون صدور کارت نان پیش کشیده شده است، چه اهمیتی دارد که آقای احمدی نژاد سینما دوست بوده یا باشد؟
با انتشار این مصاحبه امیرعلی ملک مطیعی فرزند ناصر ملک مطیعی در پستی اینستاگرامی خطاب به محمود احمدی نژاد نوشته است:
« جناب آقای محمود احمدی نژاد ! با سلام، چقدر خوشحال شدم که گفتگوی شما را دیدم، چقدر خوشحال شدم که صحبت های جنابعالی را در مورد سینمای قبل از انقلاب و ستارگانش شنیدم …چقدر جالب که فیلم «قیصر» را دیده اید ، همینطور «گوزنها» و «رضا موتوری» را … چقدر خوب ،که شما اسطوره سینمای ایران استاد «بهروز وثوقی» را دوست دارید، چقدر عالی ، که از دیگر چهره های ماندگار سینما همچون زنده یادان «محمدعلی فردین» و «رضا بیک ایمانوردی» نام بردید و یاد کردید … در یک مصاحبه دیگرتان هم دیدم که‌ در مورد موسیقی قبل از انقلاب فرموده بودید : «داریوش» و «ستار» گوش می دادم !
چقدر خوب ! چقدر زیبا ! چقدر منورالفکر !
سوالی که برای ما پیش می آید ، این است که ؛ چرا در دوره ریاست جمهوری خودتان حتی یکبار هم از هنرمندان قبل انقلاب نام نبردید ؟! هشت سال وقت داشتید تا از این هنرمندان دلشکسته یاد کنید ! هشت سال فرصت داشتید تا برای ممنوع الکاری و مشکلاتشان اقدامی کنید ! هشت سال زمان داشتید تا به وزیر ارشادتان بفرمایید تا از این هنرمندان ممنوع التصویر که یا خانه نشین شدند ، یا مجبور به ترک وطن شدند و یا دق کردند تجلیل و تکریمی کند … اما هیچ کاری نکردید ! هیچ اقدامی انجام ندادید ! چرا هیچ قدمی برنداشتید ؟!
چرا همین صحبت ها را در دوران زمامداری خودتان به زبان نیاوردید ؟ حالا که دیگر در مسند قدرت نیستید و به نوعی از حاکمیت رانده شده اید ، به یاد سینمای قبل از انقلاب افتاده اید ؟ به یاد موسیقی قبل از انقلاب افتاده اید ؟ به یاد هنرمندان آن آثار خاطره انگیز افتاده اید ؟ روزگار پر دردی ، بر این هنرمندان گذشت. سالهای سختی ، بر این بازیگران و خوانندگان گذشت و کسی از شما و یارانتان ، کاری برایشان نکرد ! حرفی در موردشان نزد ! نامشان را نگفت ! و یادشان نکرد …
فکر نمی کنید حالا خیلی دیر شده ؟!! کاش آنموقع که سوار بر اسب مراد بودید و بر صندلی قدرت تکیه زده بودید ، از این چهره های ممنوع شده و محروم شده یاد می کردید ! آنروزهایی که به برخی از بازیگران سینمای بعد انقلاب ، نشان درجه یک فرهنگ و هنر می دادید ! آنروزهایی که خواننده ی صدا و سیما را در آغوش می گرفتید و تجلیل می کردید ! کاش آنروزها این صحبت ها را مطرح می فرمودید ! فرصت ها از دست رفت، عمرها بر باد رفت
و
حالا خیلی دیر است !
با احترام
دی ۱۴۰۰
امیرعلی ملک مطیعی فرزند ناصر ملک مطیعی‌ بازیگری که بهترین سالهای زندگی و هنری اش ، ممنوع الکار بود ! از جمله دوره ریاست جنابعالی !»
دیدن این حرف‌های احمدی نژاد و یا سیاستمدارانی چون او فقط یک نکته را برجسته می‌سازد، به قول دیالوگ آخر فیلم سوته دلان مرحوم علی حاتمی: «همه عمر دیر رسیدیم»
برچسب ها: احمدی نژاد
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۰/۱۱/۰۹ ۱۶:۳۱
محمود احمدی نژاد؛ وقاحت در نهایت... (382103)