به روز شده در ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۹:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۳۱۵۹۶۷

توضیح وحید شمسایی درباره جذب دستیار خارجی

گروه ورزشی: سرمربی تیم ملی فوتسال از برنامه‌های خود برای آینده فوتسال ایران صحبت کرد.
توضیح وحید شمسایی درباره جذب دستیار خارجی
 به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، وحید شمسایی درباره انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: مباحث اصلی ما در جلسات با رییس، دبیرکل و گروه فنی فدراسیون فوتبال درباره پایه‌‎گذاری مناسب برای آینده تیم ملی فوتسال بوده است. خوشبختانه دیدگاه رییس فدراسیون نیز به همین سمت و سو است. یک دوره در سال ۲۰۰۵ این کار را انجام دادیم و دو الی سه سال ضرر آن را به جان خریدیم، اما سال ۲۰۱۶ به هدف و خواسته مورد نظرمان رسیدیم و ۱۰ الی ۱۱ سال از بازیکنانی که برایشان آینده‌نگری کرده بودیم به خوبی استفاده کردیم.
وی ادامه داد: همین بازیکنان موفق به کسب افتخارات متعدد شدند و اکنون با تفکری که فدراسیون فوتبال و خودم داریم، مایلم تا مسیر تیم‌های پایه تا رده زیر ۱۹ سال و از ۱۹ تا ۲۳ سال شکل بگیرد. چراکه لیگ ما از نظر سنی نسبتاً مسن است و تزریق بازیکنان جوان کمی زمان می‌برد. البته تمام و کمال پای این تصمیم خواهیم ایستاد. یک اصطلاحی دارم که می‌گویم "آمدیم تا بسوزیم و بسازیم". وحید شمسایی باشد یا نباشد، مهم آن ساختاری است که بر پایه تفکرات برنامه محور و با پشتوانه‌سازی حتی به قیمت از دست دادن یک جام یا تورنمنت پیش برود.
تیم ملی فوتسال ایران تصریح کرد: اگرنه نمی‌توانیم در آینده موفق باشیم. به این منظور گروه کادر فنی بسیار باکیفیت را در نظر گرفتیم تا مسیر را هموار کنیم. از دکتر شهاب سفال‌منش که از مدرسان AFC و FIFA و ساکن کانادا است خواهش کردم تا به ایران بیاید و دو کار را انجام بدهد. سفال‌منش هم از نظر کارهای فیزیکی و بدنسازی قوی است و هم در طراحی تمرین. البته در حال مذاکره با یک تمرین دهنده تخصصی هستیم و با رییس فدراسیون درباره نیاز به یک تمرین دهنده سطح بالا صحبت کردم. مصطفی نظری نیز که بهترین دروازه بان سال ۲۰۰۹ جهان بوده و عناوین بسیار زیادی دارد. در نهایت هدف ما این است که در کنار هم برای تیم ملی فوتسال بزرگسالان نسل‌سازی کنیم و پای این مسئله هم بایستیم و هیچ ترسی هم از آن نداریم.
شمسایی در ادامه اظهار داشت: پس از صحبت با رییس فدراسیون ارتباطات مختلفی با مربیان خارجی برقرار کردیم. بسیاری از دوستان هم که سابقه ارتباط با مربیان را داشتند برای کمک تماس گرفتند، اما در نهایت خودم به سفال منش گفتم که کارها را پیش ببرد. حتی شب گذشته از طریق فضای مجازی به صورت چهار نفره مذاکره‌ای داشتیم و سفال منش نیز صحبت و مسیر پیش‌رو را برایشان ترجمه و تشریح کرد. در واقع در حال مذاکره با گزینه‌هایی هستیم که می‌توانند تاثیرگذار باشند. امیدواریم به روزهای خوش برسیم، سختی‌های زیادی وجود دارد اما اطمینان دارم که برنامه طولانی مدت می‌تواند مسیر فوتسال ایران را تضمین کند.