به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۵:۲۱
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ساعت ۱۸:۳۷
کد مطلب : ۳۱۵۹۷۵

برخی طلاب در فکر انصراف از حوزه هستند

برخی طلاب در فکر انصراف از حوزه هستند
گروه سیاسی: یك مرجع تقلید شیعه در قم خواستار توجه شورای عالی حوزه به معیشت طلاب شد و گفت: عده ای از طلاب به خاطر اینکه عائله آنها تامین نمی شوند در فکر انصراف از حوزه هستند که باید فکری در این باره کرد.
 آیت الله جعفر سبحانی  افزود: بالاترین درآمد اینها کمتر از دو میلیون تومان است و باید نسبت به معیشت آنها فکری کرد البته به گونه ای نباشد که به استقلال حوزه خدشه ای وارد کند.
 وی  در اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد گفت: در درجه اول باید فکر ایمان و اعتقاد مردم باشیم چون زیربنای انقلاب ما ایمان است. حوزه های علمیه و روحانیت باید برای مقابله با افکار انحرافی اتاق فکر داشته باشند. شاید برخی گمان کنند مسائل الحاد و التقاطی از بین رفته است و مسائل فکری و فلسفی در جای خود است، بنابراین حوزه های علمیه در فکر افکار انحرافی باشند. پایه دوم بردوش مسئولان است. باید طوری رفتار کنند که مردم راضی باشند. خیلی به ادارات مراجعه می کنند و ناراضی برمی گردند. مسئولان باید در میان مردم قرار گیرند و رضایت آنها را جلب کنند. ما تحت عنوان فقه معاصر نداریم بلکه فقه مسائل معاصر است. مسلما یکسری مسائل نو در فقه مطرح می شود که باید به آنها پاسخ داده شود. دفاتر مراجع تقلید به صورت فردی به این سئوالات پاسخ می دهد اما لازم است این سئوالات و پاسخ ها جمع آوری شود و مورد بررسی قرار گیرد و یک محتوای صحیح عرضه شود تا مشخص شود اسلام، دین کامل به تمام معناست.
 سبحانی افزود:  رسانه های ما باید در فکر مسلمانان خارج از ایران بوده و خوراک مناسب برای آنها تهیه کنند. حوزه باید رسانه ها را نسبت به خارج از کشور متوجه کنند.  ما نباید محصل مادام العمر در حوزه داشته باشیم که این روش صحیح نیست. کسانی که شایستگی دارند، زمینه مهاجرت آنها را باید فراهم کرد و اگر تمام شهرستان ها را باید تحت پوشش قرار دهیم باید به آیه نفر توجه کنیم. ما از نظر خطیب در فقر به سر می بریم؛ در گذشته خطبای شهیر و بین المللی داشتیم اما امروز در فقر به سر می بریم. شیعه با فقه بزرگ شده اما باید به تبلیغ هم توجه کرد و رشته خطابه در حوزه راه اندازی شود. شورای عالی باید به تربیت خطیب اهتمام ورزد.   خطبای ما باید زباندان باشند و همانگونه که زبان فارسی بلد هستند، زبان عربی و زبان انگلیسی هم باید مسلط شوند.
برچسب ها: طلاب

۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۹:۰۹
...........
فرض کنیم یکسال روحانیون اعتصاب کنند و کار نکنند.
...............


(381586)
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ۰۹:۵۷
دنیا بهشت می شود، دین خدا دوباره شکوفا می شود، مردم فوج فوج به دین باز می گردند. آخ که چقدر خوب می شود. (381614)
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۹:۲۳
خب این طلاب چرا مثل من نمیرن کارگری ؟ چرا مکانیک نمیشوند؟؟ چرا دکتر جراح نمیشوند؟؟ چرا بنا نمیشوند؟؟ چرا تعویض روغنی نمیزنند؟؟ چرا بقالی نمیزنند ؟؟؟
تا کی ........... ؟؟؟؟؟؟؟ (381589)
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۱۹:۵۴
یعنی می خواهند ... مثل بقیه مردم کار کنند؟ (381592)
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ۰۹:۵۵
چرا بازگشت با دامان مردم را حذف کرده اید؟ (381612)
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۲۰:۱۲
برن بیرون مثل بقیه کار کنن (381593)
دکتر
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۰/۱۰/۲۳ ۲۰:۴۰
.........
۷۰درصد که فقیر وبیچاره اند اگر هم معتقد باشند نمیتوانند حوزه وروحانی ها را تقویت کنند دهک برخوردار هم اعتقادی به دین ندارند که خمس بپردازند اب رفته به جوی باز نمیگردد (381594)
معرفت
United States
۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ۱۳:۳۸
اگر امیدی بود که علما توانایی حفاظت از شریعت را دارند مردم با جان ودل کمک میکردند .ولی متأسفانه اعتراف از داخل حوزه ها شروع شده.سوال اینست حضرت امیر در راه شریعت چگونه معیشت را اداره میکرد.؟. (381625)