به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب : ۳۱۶۰۹۵

دانشگاه‌ها از ترم بهمن حضوری می شود؟

دانشگاه‌ها از ترم بهمن حضوری می شود؟
گروه جامعه: با وجود گذشت ۴ ترم غیر حضوری به دلیل شیوع کرونا، حالا دانشگاه‌ها و وزارت علوم تصمیم به حضوری شدن کلاس‌های تمام دانشجویان کشور گرفته و تصمیمات مختلفی را در این زمینه اتخاذ کرده اند.سکان‌دار وزارت علوم و روسای دانشگاهی معتقد هستند که دانشگاه بدون حضور دانشجو معنا دارد؛ به همین دلیل در حال تدوین برنامه‌های مناسبی هستند تا بتوانند شرایط حضور تمام دانشجویان را در کلاس‌های درس و دانشگاه فراهم کنند.

حضوری شدن صد در صدی کلاس‌ها، سوالی است که ذهن همه دانشجویان و استادان را به خود مشغول کرده و بار‌ها مسئولان کشور در این زمینه جلسات متنوعی را برگزار کرده اند؛ اما هر ترم با شیوع سویه جدید کرونا برنامه ریزی‌ها تغییر یافته و دانشگاه‌ها نتوانسته اند به صورت کامل پذیرای حضور دانشجویان خود باشند.

برای تصمیم گیری قطعی در این زمینه، وزیر علوم روز چهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ جلسه‌ای را با حضور روسای دانشگاهی ترتیب داد تا بتواند نقطه نظرات آن‌ها را جویا شود و با رفع مشکلات و در اختیار قرار دادن امکانات مربوطه به موسسات آموزشی، حضوری شدن کلاس‌های درس تمام دانشگاه‌های کشور را برای ترم بهمن البته با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و انجام واکسیناسیون تحقق ببخشد.

محمدعلی زلفی گل گفت: با توجه به تاکیدات رئیس جمهور و مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر آموزش حضوری دانشگاه ها، برنامه ریزی کرده و مقدمات را آماده کرده ایم تا از ترم جدید شاهد آموزش حضوری دانشجویان به صورت تدریجی باشیم.بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و رعایت مسائل حقوقی، داشتن کارت واکسیناسیون برای حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها از ترم بهمن اجباری است.

زلفی گل درباره ظرفیت محدود خوابگاه‌ها در زمان آموزش‌های حضوری از ترم بهمن با توجه به ویروس کرونا گفت: روسای دانشگاه‌ها باید در این زمینه همکاری کنند تا هر دانشجویی که علاقه‌مند بود بتواند در شهر محل سکونت خود ادامه تحصیل دهد و با انجام این کار بخشی از مشکلات کشور حل خواهد شد.وزیر علوم بیان کرد: باید مطابق برنامه ریزی از حداکثر ظرفیت خوابگاه‌ها استفاده شود تا دانشجویان کارشناسی به صورت دوره‌ای در دانشگاه‌ها حاضر شوند و این موضوع در اختیار دانشگاه‌ها با توجه به امکانات موجودشان قرار گرفته است.

با توجه به تصمیمات مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاهی، تمام دانشجویان سراسر کشور در همه مقاطع تحصیلی کارشناسی، ارشد و دکتری از ترم بهمن باید به صورت حضوری آموزش ببینند و در کلاس‌های درس بنشینند و امتحاناتشان هم به همان شیوه برگزار خواهد شد.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *